Wnętrze Areny Ursynów

i

Autor: https://pl-pl.facebook.com/robertkempaburmistrzursynowa

Zamiast meczu siatkówki - miejsce noclegowe dla uchodźców

2022-03-02 22:17

Arena Ursynów zamieniła się w centrum logistyczne dla uchodźców. Na miejscu może przenocować przeszło 200 osób z Ukrainy. Cały czas są też dla nich prowadzone zbiórki.

Ukraińscy pogranicznicy usprawnili odprawę kobiet i dzieci uciekających przed wojną. Na przekroczenie granicy czekają ok godz.

Na moment, na chwilę

Po tym, jak uchodźcy przekroczą polską granicę, bez względu na to jakimi kanałami to zrobią - trafiają do takich miejsc, jak Arena Ursynów, gdzie mają zapewniony nocleg i ciepłe napoje. Jednak nie jest to dla nich miejsce docelowe.- Uchodźcy powinni tu przebywać przez kilka, maksymalnie kilkadziesiąt godzin - mówi burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.

Później te osoby trafiają do hosteli, hoteli czy do znajomych.

Gigantyczna hala z zapleczem sanitarnym

Na samym środku Areny Ursynów stoi 240 łóżek polowych, na których po każdej osobie jest wymieniana pościel. Jest też mała przestrzeń na materacach dla najmłodszych, gdzie znajdą zabawki, klocki czy układanki. Na miejscu można wypić ciepłą kawę czy herbatę, zjeść posiłek a następnie...udać się dalej. - Nazywamy to małym centrum logistycznym - mówi burmistrz Ursynowa - Jest punkt medyczny, jest możliwość wzięcia prysznica czy skorzystania z toalety. Na tyłach Areny zaparkował foodtruck, w którym przedsiębiorcy nieodpłatnie wydają posiłki.

Dzielnica Ursynów ciągle prowadzi zbiórkę potrzebnych produktów dla osób z Ukrainy. Punktem zbiórki jest Centrum Kultury "Alternatywy". - Zabezpieczamy pakiety zimnych posiłków. Konfekcjonujemy produkty ze zbiórki i je pakujemy a następnie przekazujemy do jednego z przedszkoli, gdzie dodawane są kajzerki i taki zestaw trafia do Areny Ursynów - mówi Robert Kempa.

Arena Ursynów miała być miejscem zmagań siatkarskich Projektu Warszawa z Ślepsk Malow Suwałki w ramach PlusLigi. Projekt Warszawa na wieść o tym, że obiekt ma zostać przekształcony na potrzeby uchodźców - odstąpił go bez dyskusji.

Sonda
Czy pomogłaś/eś w jakikolwiek sposób Ukraińcom?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Zamiast meczu siatkówki - miejsce noclegowe dla uchodźców