Grillowanie

i

Autor: canva.com

ZAKAZ GRILLOWANIA W WARSZAWIE - do kiedy trwa? Które dzielnice obejmuje?

2021-04-28 14:42

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska określił, że w części województwa mazowieckiego, w tym w Warszawie, na terenie kilku dzielnic, istnieje ryzyko wystąpienia przekroczenia średniorocznego poziomu docelowego dla benzo(a)pirenu. W związku z tym zdecydowano o wprowadzeniu ograniczeń dotyczących rozpalania grilli i ognisk. Szczegóły w naszym artykule.

Ograniczenie grillowania w Warszawie? Dla wielu mieszkańców stolicy majówka bez grilla jest nie do pomyślenia! Przez obowiązujące w Polsce ograniczenia sanitarne, tysiące osób spędzi długi weekend w Warszawie. Wspólne grillowanie jest w takich okolicznościach szczególnie popularną rozrywką. A jednak, zdecydowano się wprowadzić ograniczenia w kwestii rozpalania grilli i ognisk. Wszystko przez ryzyko wystąpienia przekroczenia średniorocznego poziomu docelowego dla benzo(a)pirenu w pyle zawieszonym (PM10). Procedury postępowania w przypadku przekroczenia dopuszczalnych norm stężenia tego toksycznego składnika w powietrzu, przewidują wprowadzanie zakazów i ograniczeń na terenie objętym alertem. W Warszawie jest to siedem dzielnic. Niestety obostrzenia mają trwać bardzo długo. Koniecznie dowiedzcie się, gdzie i do kiedy obowiązuje ograniczenie grillowania.

Politycy zachęcają do szczepień i apelują do Brauna i Korwin-Mikkego

Ograniczenie rozpalania grilli i ognisk - dzielnice

W których dzielnicach Warszawy obowiązują obostrzenia? W komunikacie na stronie Urzędu miasta czytamy, że ryzyko przekroczenia średniorocznego poziomu docelowego benzo(a)pirenu występuje w 7 dzielnicach: Wawer, Wesoła, Ochota, Włochy, Wola, Mokotów i Ursus. Komunikat nie wspomina, jak przepis miałby być egzekwowany. Możemy się jednak domyślać, że w miejscach często wybieranych na grilla przez mieszkańców wymienionych dzielnic, mogą pojawiać się patrole straży miejskiej.

Do kiedy obowiązuje ograniczenie?

Organizowanie grilla na Wawrze, w Wesołej, na Ochocie, Włochach, Woli, Mokotowie i Ursusie, będzie utrudnione nie tylko w majówkę. Alert obowiązuje bowiem do końca roku! Pełne informacje w tej kwestii otrzymać można pod numerem telefonu 22 597 94 81 lub adresem mailowym: [email protected].

Źródło: um.warszawa.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?
Źródło: OGRANICZENIE GRILLOWANIA W WARSZAWIE - do kiedy trwa? Które dzielnice obejmuje?