Zajezdnia Stalowa pasieką? MZA zebrało już pierwszy miód

i

Autor: fot. UM Warszawa

Zajezdnia Stalowa pasieką? MZA zebrało już pierwszy miód

2021-07-13 17:51

Pierwszy miód zebrany! Pszczoły z zajezdni autobusowej "Stalowa" w Warszawie pracują na pełnych obrotach. Przy granicy z ogródkami działkowymi stanęły tam cztery ule. Pszczołom lokalizacja zdaje się podobać - jest ich tam coraz więcej.

Raport z anteny 13.07, godz.10

Pszczoły z zajezdni autobusowej "Stalowa" w Warszawie pracują na pełnych obrotach

Niedawno na terenie zajezdni, przy granicy ogródków działkowych, stanęły cztery ule, udało się już pierwsze miodobranie.

- Pszczelarze zebrali blisko 40 litrów miodu, głównie akacjowego i spadziowego. Pszczoły dobrze zaaklimatyzowały się na terenie zajezdni, ich liczba wzrosła do 140 tysięcy - mówi Tomasz Kunert z Zarządu Transportu Miejskiego.

Czytaj także: Ul. Płaskowickiej zamieniła się w rzekę - nie uwierzycie, jaka "jednostka" po niej pływała

To kolejna pasieka na terenach Warszawskiego Transportu Publicznego. Jedna pojawiła się w bazie SKM. - W 2019 ustawiono tam pięć uli, w których zamieszkało ok. 300 tysięcy pszczół. Metro Warszawskie w tym samym roku założyło pasiekę, w której zamieszkało 50 tysięcy pszczół - dodaje Kunert.

Przed ustawieniem uli na terenie metra zasiano maki, chabry, jaskry i kąkole. Rosną tam także lipy, a w tym roku - dosadzono słoneczniki.​

Sonda
Czy niedziele handlowe powinny wrócić?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Zajezdnia Stalowa pasieką? MZA zebrało już pierwszy miód