Zaczytana Warszawa. Cytaty czwórki pisarzy pojawią się w przestrzeni miasta

i

Autor: Pixabay

"Zaczytana Warszawa". Cytaty czwórki pisarzy pojawią się w przestrzeni miasta

2021-06-01 19:15

Cytaty z twórczości Julii Hartwig, Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Różewicza oraz Stanisława Lema pojawią się w przestrzeni publicznej miasta. Tak Warszawa chce uczcić rok tych literatów w mieście.

Warszawa chce uczcić rok pięciorga pisarzy

Cyprian Kamil Norwid urodził się 200 lat temu. Baczyński, Różewicz, Hartwig i Lem obchodziliby setkę. Cytaty z ich dzieł pojawią się w przestrzeni miasta.

- Rok 2021 Sejm i Senat ogłosiły rokiem Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Różewicza i Stanisława Lema. Pamiętamy także o związanej z Warszawą poetce Julii Hartwig, zmarłej cztery lata temu, której stulecie urodzin też będziemy obchodzić w tym roku. Cytaty z ich twórczości pojawią się lada chwila w przestrzeni publicznej miasta - zapowiada rzeczniczka ratusza Moniką Beuth-Lutyk.

Czytaj także: Stołeczna radna chce zniżek dla medyków. Taniej mogliby korzystać z kin, muzeów i basenów

Fragmenty pojawią się m.in. w komunikacji miejskiej. - Zwykle jest tak, że to my sięgamy po książki, literaturę i poezję. My chcemy zrobić odwrotnie, by ta literatura wyszła do nas, w przestrzeń publiczną - dodaje Beuth-Lutyk.

Akcję koordynuje Staromiejski Dom Kultury. Według zapowiedzi ratusza w akcję włączy się także Kraków i Wrocław.

Sonda
Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: "Zaczytana Warszawa". Cytaty czwórki pisarzy pojawią się w przestrzeni miasta