Pistolet

i

Autor: pixabay.com Pistolet

Zabójstwo w Żyrardowie - zatrzymano kolejnego podejrzanego

2021-06-18 8:08

Mazowieccy policjanci zatrzymali 25-latka, który mógł mieć związek ze zdarzeniem w Żyrardowie, w trakcie, którego padł strzał z broni palnej - poinformowała PAP rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska. Dodała, że mężczyzna usłyszał nie tylko zarzut nielegalnego posiadania broni, ale także zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

Zabójstwo w Żyrardowie - Jak przypomniała w rozmowie z PAP rzeczniczka mazowieckich policjantów, na początku czerwca w Żyrardowie, w miejscu, gdzie wcześniej zabity został młody mężczyzna, padł kolejny strzał. "Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu oraz z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie pracowali nad wyjaśnieniem tego zdarzenia" - podkreśliła podinsp. Katarzyna Kucharska. Wskazała, że dzięki współpracy z policjantami z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku w ostatnim czasie zatrzymany został 25-letni mieszkaniec Żyrardowa. "Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu nielegalnego posiadania broni oraz posiadania znacznej ilości narkotyków" - przekazała.

Jakich ziół nie możesz stosować latem?

Zatrzymanemu grozi 10 lat pozbawienia wolności

Kucharska Poinformowała również, że decyzją Sądu Rejonowego w Żyrardowie podejrzany 25-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za zarzucane czyny może mu grozić do 10 lat więzienia. "Policjanci nadal pracują nad zatrzymaniem osób, które brały udział w tym zdarzeniu. Sprawa ma charakter rozwojowy" - zapowiedziała podinspektor.

Zatrzymany 25-latek to jeden z trzech mężczyzn, którzy grozili braciom zastrzelonego wcześniej 20-latka z Żyrardowa. Mężczyźni mieli wykrzykiwać groźby pod adresem braci 20-latka, a następnie strzelić w kierunku bramy budynku. Następnie sprawcy się oddalili. Nikt w tym zdarzeniu nie odniósł obrażeń. Do zabójstwa 20-latka doszło na początku czerwca. Gdy wraz z kobietą stał on przy bramie jednej z kamienic, podjechał tam samochód, z którego po otwarciu szyby został oddany strzał - pocisk trafił mężczyznę w szyję, powodując zgon na miejscu; samochód, z którego padł strzał, szybko odjechał.

W związku z tym zdarzeniem policja zatrzymała w jednym z hosteli w Łodzi dwóch mężczyzn w wieku 21 i 28 lat. Po przewiezieniu do Żyrardowa, gdzie zostali oni przesłuchani w tamtejszej Prokuraturze Rejonowej, przedstawiono im zarzuty dokonania zabójstwa z zamiarem bezpośrednim oraz działania wspólnie i w porozumieniu. Sąd aresztował obu podejrzanych na trzy miesiące.

W ramach śledztwa, dotyczącego śmiertelnego postrzelenia 20-latka przesłuchano ponad 20 świadków i planowane są dalsze czynności, w tym także kolejne przesłuchania, a oprócz sekcji zwłok ofiary, również powołanie biegłych z zakresu broni i balistyki oraz cyberprzestępczości i informatyki śledczej. Policja i prokuratura nie ujawnia szczegółowych informacji w sprawie, w tym dotyczących ustaleń na temat motywów działania sprawców zabójstwa.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Zabójstwo w Żyrardowie - zatrzymano kolejnego podejrzanego