kwarantanna

i

Autor: pixabay.com

Z pozytywnym wykiniem testu uciekał z izolacji - teraz trafi za kratki. Zapadł wyrok

2021-06-10 14:14

Na karę roku i trzech miesięcy pozbawienia wolności skazał Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu 43-latka, który uporczywie łamał przepisy o kwarantannie wiedząc, że jest zakażony koronawirusem. Jak poinformował prokurator Stanisław Bar, wyrok jest nieprawomocny.

Według ustaleń śledczych, 43-letni Piotr L., w dniach 10–14 listopada 2020 r., mając świadomość tego, że jest zarażony wirusem COVID-19, trzykrotnie oddalał się samowolnie z kędzierzyńskiego szpitala, gdzie objęty był izolacją, a następnie przechadzał się po terenie miasta, wizytując sklepy.

W ocenie prokuratury, takim zachowaniem oskarżony narażał na zarażenie chorobą wiele osób, w szczególności te, które przebywały w odwiedzanych lokalach. Po kolejnym incydencie sprawa trafiła do prokuratury, a ta zdecydowała się na sporządzenie aktu oskarżenia.

Jak poinformował w czwartek Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu, sąd podzielił stanowisko oskarżenia i wymierzył oskarżonemu karę jednego roku i trzech miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. Wyrok jest nieprawomocny.

Sonda
Czy byłeś lub jesteś objęty kwarantanną?
Kwarantanna po wrocławsku, czyli Quarantamera TELEDYSK
Źródło: Z pozytywnym wynikiem testu uciekał z izolacji - teraz trafi za kratki. Zapadł wyrok