Zenit Sankt Petersburg

i

Autor: Fot. screen YouTube Zenit Football Club / https://www.youtube.com/c/FCZenitStPetersburg/videos Zenit Sankt Petersburg

Wyszli na mecz z psami w ramionach! To najsłodsze, co dziś zobaczycie [WIDEO]

2021-12-05 20:18

Choć w tym spotkaniu Zenit Sankt Petersburg zaledwie zremisował to i tak udało się podbić serca kibiców. Piłkarze wyszli bowiem na mecz niosąc w ramionach psy! Nie chodziło jednak o rozmiękczenie rywali uroczym widokiem. Klub miał ważną misję. Szczegóły znajdziecie w naszym artykule.

Mecz Zenit Sankt Petersburg - FK Rostów, który rozgrywany był 3. grudnia, kibice obu klubów zapamiętają na bardzo długo. I to nie za sprawą bramek, lecz... słodkich piesków w ramionach piłkarzy Zenitu. Zawodnicy rosyjskiego klubu wyszli ze zwierzakami na tradycyjną prezentację obu drużyn przed pierwszym gwizdkiem. Małe i duże psiaki towarzyszące sportowcom momentalnie skupiły uwagę kamer, które wykonywały zbliżenia na włochate pyszczki. Czy miała to być taktyczna zagrywka Zenitu obliczona na rozkojarzenie przeciwników słodyczą piesków? Cóż, nawet jeśli sztab po cichu liczył na taki efekt, nie udało się - kluby zremisowały 2-2. Główny cel niecodziennej prezentacji był inny.

Andrzej Lis oddał setny litr krwi

Piłkarze pokazali psy do adopcji - WIDEO

Cała akcja pomyślana została jako wsparcie lokalnych schronisk dla zwierząt. Każdy zawodnik z wyjściowej jedenastki trzymał na rękach psa do adopcji. W ten sposób klub chciał zachęcić kibiców do zabierania czworonogów z przepełnionych schronisk i zwrócić uwagę na problem bezdomnych psów. Biorąc pod uwagę popularność Zenitu Sankt Petersburg, wiele zwierząt na pewno znajdzie nowy dom u kibiców. Nagrania z piłkarzami niosącymi pieski znajdziecie poniżej.

Źródło: Wyszli na mecz z psami w ramionach! To najsłodsze, co dziś zobaczycie [WIDEO]