Wypadek

i

Autor: pixabay.com Wypadek

Wypadki w Warszawie - TRAGICZNY BILANS długiego weekendu

2021-06-07 12:02

Podczas długiego weekendu na drogach Warszawy i powiatów ościennych doszło do kilkunastu wypadków. Niestety zdarzyły się też ofiary śmiertelne. Ponadto zatrzymano wielu kierowców pod wpływem alkoholu. Bilans długiego weekendu przekazał Rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak.

Długi weekend to za każdym razem okres wzmożonego ruchu na drogach. Wiele osób wyjeżdża z miast na urlopy i krótkie wakacje. Skutkuje to większa liczbą wypadków. Ostatni długi weekend w Warszawie i okolicznych gminach podsumowała stołeczna policja. Nadkomisarz Sylwester Marczak powiedział w rozmowie z PAP: - Długi weekend już za nami. Był to czas pracowity dla stołecznych mundurowych. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy i powiatów garnizonu stołecznego. Wskazał, że podczas długiego weekendu stołeczni policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz kontrolowali, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami: - Sprawdzali między innymi, czy kierowcy stosowali się do ograniczeń prędkości, czy mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, a także czy dzieci były przewożone w fotelikach - powiedział Marczak. Poinformował również, że funkcjonariusze zwracali uwagę na stan techniczny pojazdów.

Strajk pielęgniarek w Warszawie
Sonda
Czy chciałbyś być policjantem?

Bilans długiego weekendu - trzy ofiary śmiertelne i ponad setka nietrzeźwych kierowców

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji przedstawił statystyki dotyczące bezpieczeństwa na drogach Warszawy podczas długiego weekendu. W ciągu czterech dni długiego weekendu mundurowi ujawnili 104 kierowców pod wpływem alkoholu. Ponadto w trakcie długiego weekendu na warszawskich ulicach oraz drogach okolicznych powiatów doszło do 15 wypadków, w wyniku których rannych zostało 17 osób. Niestety były też trzy ofiary smiertelne.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Wypadki w Warszawie - TRAGICZNY BILANS długiego weekendu