Wygodne, nowoczesne i ekologiczne. Baza MPO powiększyła się o 19 wozów bezpyłowych

2021-08-19 21:30

Nowe pojazdy, które zakupiło warszawskie Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania mają sprawić, że codzienny odbiór odpadów z ulic stolicy będzie bezpieczniejszy i zdrowszy dla samych mieszkańców. A to nie jest bez znaczenia, bo stołeczne MPO każdego dnia odbiera odpady z 26 tysięcy punktów.

Nowe śmieciarki dla MPO! Super Express był w kabinie kierowcy

19 nowych pojazdów w trzech rozmiarach

W skład nowo zakupionych aut wchodzą:

  • osiem pojazdów bezpylnych Renault z zabudową Farid T1-S9 o ładowności 3500 kg,
  • cztery większe pojazdy bezpylne Renault D 18 WIDE z zabudową Farid T1 H16 o ładowności 6255 kg
  • oraz siedem aut bezpylnych marki Scania napędzanych gazem ziemnym (CNG) z zabudową Terberg o największej ładowności wynoszącej 10 000 kg.

Wszystkie spełniają rygorystyczne normy emisji spalin EURO 6 oraz wszelkie restrykcje w zakresie ochrony środowiska naturalnego. Dodatkowo generowany podczas pracy pojazdów dźwięk jest minimalny, dzięki czemu nie są one uciążliwe dla mieszkańców i otoczenia.

- To sprawia, że komfort nie tylko dla pracowników, ale także dla mieszkańców, jest większy - mówi Zdzisław Gawlik, Prezes Zarządu MPO.

Więcej miejsca, więcej wygód

Wszystkie pojazdy wyposażone są w ekonomiczne silniki dopasowane do charakteru pracy, jaką mają wykonywać oraz posiadają specjalną konstrukcję układów napędowych, przygotowaną do trudnych warunków pracy w przestrzeni miejskiej.

- Zawsze komfort jazdy nowym pojazdem jest zawsze dużo większy. Wszystkie kabiny są klimatyzowane i wentylowane - mówi Arkadiusz Pokropski, Dyrektor Zarządzający MPO.

Pojazdy wyposażone są w nowoczesne wrzutniki - umożliwiają opróżnianie pojemników na odpady w sposób półautomatyczny, a bezpylna zabudowa gwarantuje bezpieczeństwo tego procesu. Auta posiadają też systemy bezpieczeństwa wspomagające kierowcę: automatyczne zatrzymanie pojazdu, ABS, ESP, hamulec automatyczny na wniesieniach Hill Hold oraz kamerę cofania, zwiększającą widoczność podczas tego manewru. Wszystkie pojazdy wyposażone są też w klimatyzację i automatyczne skrzynie biegów.

QUIZ. Zwierzę czy roślina? 10 szybkich pytań, sprawdź swój wynik!

Pytanie 1 z 10
Epipremnum złociste

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Wygodne, nowoczesne i ekologiczne. Baza MPO powiększyła się o 19 wozów bezpyłowych