Wybrano projektanta nowych Alei Jerozolimskich. Co się zmieni?

i

Autor: zdm.waw.pl Wybrano projektanta nowych Alei Jerozolimskich. Co się zmieni?

Palma zniknie z ronda de Gaulle'a?! Będą zmiany w Al. Jerozolimskich

2021-10-21 17:31

Spore zmiany na Alejach Jerozolimskich coraz bliżej! Zarząd Dróg Miejskich wybrał firmę, która zaplanuje nowy wygląd jednego z kluczowych miejsc stolicy. Koszt projektu ma wynieść blisko 2,5 mln złotych. Nowy wygląd zyska odcinek Alei Jerozolimskich – od ronda Czterdziestolatka do ronda de Gaulle’a, aż do wjazdu na wiadukt mostu Poniatowskiego.

Nowe Aleje Jerozolimskie coraz bliżej

Coraz bliżej nowych Alei Jerozolimskich! Stołeczny Zarząd Dróg Miejskich wybrał firmę, która je zaprojektuje. Koszt prac wyniesie blisko 2,5 mln złotych. Jak mówi Jakub Dybalski z ZDM - nowe Aleje Jerozolimskie mają być wygodniejsze, niż do tej pory.

QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Pytanie 1 z 10
Który z braci Golec jest za gwiazdką?
QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

- Po przebudowie przekrój Alei Jerozolimskich ma wyglądać tak, że po środku ma być pas tramwajowy. Obok ma być jezdnia, po dwa pasy jezdni z każdej strony - przy czym jeden z tych pasów będzie buspasem. Dalej ma być pas do parkowania dla samochodów - mówi Jakub Dybalski.

Mata - Patoreakcja [SEKRETY] | ESKA XD - Ale to już było! #34

Co z palmą na rondzie de Gaulle'a?

Na razie nie wiadomo natomiast, co stanie się ze słynną palmą na Rondzie de Gaulle'a.

- Zgodnie z planem, po tej przebudowie linii średnicowej, po tych zmianach w Al. Jerozolimskich, zarówno rondo Dmowskiego, jak i rondo de Gaulle'a przestaną być rondami, będę tam po prostu skrzyżowania. Dlatego ta palma nie będzie miała po prostu gdzie stać - tłumaczy Jakub Dybalski.

Niewkluczone jednak, że zostanie przeniesiona w inne miejsce. ZDM podkreśla, że decyzje w tej sprawie zapadną zapewne za kilka lat.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Palma zniknie z ronda de Gaulle'a?! Będą zmiany w Al. Jerozolimskich