WUM opracował nową metodę leczenia pacjentów z Covid-19. Tak wyglądają hełmy tlenowe!

i

Autor: WUM WUM opracował nową metodę leczenia pacjentów z Covid-19. Tak wyglądają hełmy tlenowe!

WUM opracował nową metodę leczenia pacjentów z Covid-19. Tak wyglądają hełmy tlenowe!

2021-04-13 20:56

Warszawski Uniwersytet Medyczny opracował nową metodę leczenia pacjentów z Covid-19. "Hełmy tlenowe" pomogą leczyć ostrą niewydolność oddychania. Właśnie ruszają badania kliniczne z wykorzystaniem tego innowacyjnego produktu. Zobacz zdjęcia!

Naukowcy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego we współpracy z Politechniką Warszawską i Wojskową Akademią Techniczną opracowali innowacyjną metodę, która ma być pomocna w leczeniu pacjentów z Covid-19. Powstał hełm tlenowy.

- W CSK UCK WUM rozpoczynają się próby kliniczne nowej metody leczenia. Opracowany przez badaczy z WUM i inżynierów z Politechniki Warszawskiej i Wojskowej Akademii Technicznej hełm do leczenia ostrej niewydolności oddychania w przebiegu COVID-19 uzyskał właśnie zgodę Prezesa URPL na dopuszczenie do użytku klinicznego. Umożliwi to naszym lekarzom niemal natychmiastowe podjęcie badań klinicznych i leczenie pacjentów z ciężką postacią COVID-19 z wykorzystaniem tego innowacyjnego sprzętu.Uzyskanie w tak krótkim czasie zgody na badania kliniczne było możliwe dzięki ogromnemu zaangażowaniu zespołu lekarskiego, dyrekcji UCK i CSK WUM oraz pracowników administracji Szpitala - informuje WUM.

W ostatnich dniach liczba zakażeń koronawirusem znacznie spadła. Ostatniej doby odnotowano zaledwie 13 227 nowych przypadków Covid-19. Przed nami jednak wciąż skok zachorowań związany ze świątecznymi wyjazdami. W czołówce zakażeń od wielu tygodni znajduje się Mazowsze. Najwięcej nowych zakażeń mamy z województw:

  • mazowieckiego (1766),
  • śląskiego (1666),
  • dolnośląskiego (1276).

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia
Źródło: WUM opracował nową metodę leczenia pacjentów z Covid-19. Tak wyglądają hełmy tlenowe!