Jakie będą obostrzenia na Wszystkich Świętych?

i

Autor: Pixabay

Wszystkich Świętych 2021 - w jaki dzień przypada? Czy jest wolne?

2021-09-27 10:51

Wszystkich Świętych 2021 - w jaki dzień przypada? Czy jest wolne? Przypadające 1 listopada święto Wszystkich Świętych to wyjątkowy dzień, w którym zgodnie z tradycją odwiedzamy groby naszych bliskich. Wiele osób zastanawia się zawsze, kiedy przypada Wszystkich Świętych i czy ten dzień jest wolny od pracy. Na te pytania odpowiadamy na naszej stronie!

Wszystkich Świętych 2021 - czy 1 listopada jest wolne?

Wszystkich Świętych to jedno z tych polskich świąt, które są ustawowo wolne od pracy. Wielu Polaków zastanawia się, czy również 2 listopada jest dniem wolnym. Otóż nie - Dzień Zaduszny to normalny dzień roboczy. Tego dnia otwarte będą galerie handlowe, sklepy czy też urzędy. W 2021 roku Wszystkich Świętych przypada na poniedziałek. Oznacza to, iż na przełomie października i listopada będziemy mieli długi weekend. Po wolnej sobocie i niedzieli do pracy nie pójdziemy także w poniedziałek, 1 listopada.

Quiz. Pomidorowa bitwa i mieszkanie ze zwłokami. Z jakiego kraju pochodzą te zwyczaje?

Pytanie 1 z 10
La Tomatina, czyli słynna bitwa pomidorowa odbywa się w:
Poradnik zdrowie: Kiedy iść do kardiologa?

Wszystkich Świętych 2021- co to za święto?

Uroczystość Wszystkich Świętych to w Kościele katolickim uroczystość ku czci wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie, obchodzona corocznie w dniu 1 listopada, treściowo połączona z następującym po niej obchodem liturgicznym Dnia Zadusznego. W dniu Uroczystości Wszystkich Świętych, a także następnego dnia (Dzień Zaduszny, 2 listopada) Polacy odwiedzają cmentarze, aby ozdobić groby swoich bliskich kwiatami i zapalić znicze.

Wszystkich Świętych 2021 - czy będą obostrzenia?

Obchodzone od lat święto jest jednym z najważniejszych w roku, ustawowo wolnym od pracy. Tego dnia miliony Polaków zjeżdżają w rodzinne strony, by powspominać tych, co odeszli i zapalić znicze na ich grobie. Do tej pory Wszystkich Świętych było też dobrą okazją, by spotkać się z dawno niewidzianymi krewnymi czy znajomymi.Jak będzie wyglądać Wszystkich Świętych 2021? Tego na razie nie wiadomo, ponieważ nie zapadły jeszcze w tej sprawie żadne konkretne decyzję.

Przypomnijmy, iż przed rokiem na uroczystość Wszystkich Świętych zamknięto wszystkie cmentarze w Polsce - wszystko z uwagi na pandemię koronawirusa. Jednak wątpliwe jest, aby w tym roku sytuacja się powtórzyła.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Źródło: Wszystkich Świętych 2021 - w jaki dzień przypada? Czy jest wolne?