Uchodźczyni

i

Autor: UN Women Europe and Central Asia flickr.com Uchodźczyni z Ukrainy

Wsparcie finansowe za przyjęcie uchodźców - ile wynosi? Gdzie składać wnioski w Warszawie?

2022-03-23 13:17

Warszawiacy i Warszawianki udostępniają mieszkania ludziom uciekającym przed wojną w Ukrainie. Warto pamiętać o świadczeniu finansowym, które ułatwia nam pomaganie uchodźcom i uchodźczyniom. Sprawdźcie, ile wynosi wsparcie i gdzie składać wnioski.

W Warszawie wciąż pojawiają się osoby uciekające z ogarniętej wojną Ukrainy. To w większości kobiety z dziećmi i ludzie w podeszłym wieku. Wiele mieszkanek i mieszkańców miasta decyduje się udostępnić im własne mieszkania, jako przystanek przed dalszą podróżą, lub na czas poszukiwania innego lokum. Warto pamiętać o tym, że Polska wspiera finansowo tego typu działania - każdy, kto ugości uchodźców i uchodźczynie z Ukrainy, może liczyć na zasiłek naliczany za każdy dzień pobytu naszych sąsiadów w potrzebie. Dzięki tym środkom łatwiej jest zorganizować wyżywienie czy artykuły pierwszej potrzeby. Ile wynosi wsparcie, jak długo może być wypłacane i gdzie w Warszawie zgłaszać się w sprawie świadczenia? O tym w dalszej części artykułu.

KUCHNIA WŁOSKA - dlaczego kochamy włoską kuchni?

Ile wynosi świadczenie i jak długo może być wypłacane?

Pieniądze z rządowego programu wsparcia przysługują osobom udostępniającym swoje mieszkania dla uchodźców i uchodźczyń. Świadczenie wynosi 40 zł za każdy dzień pomocy. Maksymalny okres wypłacania rządowego wsparcia to 60 dni. W wyjątkowych wypadkach okres ten może zostać wydłużony po uzyskaniu zgody Wojewody.

Gdzie w Warszawie złożyć wniosek o świadczenie?

Wypłacaniem świadczenia w Warszawie zajmują się urzędy dzielnic i to tam należy się udać w celu złożenia wniosku. Pamiętajmy, że kwota trafia na konto dopiero po udzieleniu pomocy. Samorządy dzielnic mają też możliwość skontrolowania warunków, w jakich gościmy uchodźców i uchodźczynie.

Źródło: um.warszawa.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Wsparcie finansowe za przyjęcie uchodźców - ile wynosi? Gdzie składać wnioski w Warszawie?