Mistrzowie Parkowania

i

Autor: Straż Miejska Warszawa "Mistrzowie Parkowania"

Wraca cykl "Mistrzowie Parkowania". Sprawdź, jak źle parkują kierowcy w Warszawie [ZDJĘCIA]

2021-09-02 20:20

Strażnicy miejscy wznawiają po wakacjach akcję "Mistrzowie Parkowania". To cykl, w którym funkcjonariusze pokazują, jak źle parkują warszawscy kierowcy. W każdym miesiącu w mediach społecznościowych warszawskiej straży miejskiej publikowane są zdjęcia najgorzej zaparkowanych samochodów. Zobacz zdjęcia!

Parkują nie tylko nieprzepisowo, ale i wbrew zdrowemu rozsądkowi. Strażnicy miejscy każdego dnia podejmują setki interwencji dotyczących nieprawidłowego parkowania.

Nie wystarczą mandaty

Zdaniem doświadczonych funkcjonariuszy z referatów do spraw parkowania, do poprawy sytuacji w zakresie parkowania nie wystarczą mandaty i blokady – konieczna jest zmiana społecznego postrzegania tego rodzaju wykroczeń w ruchu drogowym. Oceniają oni, że wśród usprawiedliwień, które zdarza im się słyszeć od nieprawidłowo parkujących kierowców, stanowczo zbyt często pojawia się bezrefleksyjne stwierdzenie: zaparkowałem tu, bo gdzie indziej nie było miejsca. Takie rozumowanie nie jest akceptowalne.

Czytaj także: Znana wokalistka przeprasza za jazdę pod wpływem! Miała 2 promile, gdy wsiadła za kierownicę! [OŚWIADCZENIE]

"Tylko na chwilę"

- Czy pozostawiając swój pojazd, nawet „na chwilę” albo „tak, jak stoją inni”, nie ściągamy zagrożenia na użytkowników drogi: pieszych, rowerzystów, kierowców? Czy nasza wygoda lub pośpiech są tu usprawiedliwieniem? Czy warte są rozjeżdżonych trawników? Czy pozostawiając wąskie przejście uwzględniamy potrzeby osoby na wózku, poruszającej się o kulach czy rodziców z dziećmi? - pytają strażnicy.

Funkcjonariusze podkreślają, że rozpoczynając nowy sezon "Mistrzów Parkowania", liczą na refleksję i zmianę sposobu myślenia kierowców.

QUIZ. Test z geografii. Stolice największych państw świata. Bułka z masłem?

Pytanie 1 z 15
Stolicą Rosji jest:
Raport z Anteny, 2.09.2021
Źródło: Wraca cykl "Mistrzowie Parkowania". Sprawdź, jak źle parkują kierowcy w Warszawie [ZDJĘCIA]