Warszawska Wigilia z dostawą. Zgłoś się do wolontariatu

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Warszawska Wigilia z dostawą. Zgłoś się do wolontariatu

Wolontariusze poszukiwani! Pomogą przygotować paczki na "Warszawską Wigilię z dostawą"

2020-11-09 22:11

W tym roku nie będzie wielkiej warszawskiej Wigilii. Uroczysta kolacja się odbędzie, ale tym razem z dostawą do domu! Miasto szuka wolontariuszy, którzy pomogą przygotować paczki dla samotnych mieszkańców stolicy. Jak się zgłosić do pomocy przy "Warszawskiej Wigilii z dostawą"?

ESKA XD #009

Warszawska Wigilia z dostawą

W tym roku warszawska Wigilia się odbędzie - ale z dostawą do domu! Miasto szuka wolontariuszy, którzy pomogą przygotować paczki dla samotnych mieszkańców stolicy. Zgłosić może się każdy, bez względu na wiek. A pracy jest sporo, bo paczki trzeba przygotować i rozdać. Rolą wolontariuszy będzie też przygotowanie listy osób, które będą potrzebowały wigilijnej kolacji z dostawą do domu.

- Będą uruchomione telefony, gdzie osoby będą mogły się zgłaszać, podając też liczbę osób, które będą na kolacji - tłumaczy Mikołaj Rykowski z Fundacji Wolne Miejsce.

Czytaj także: Ruszył montaż świątecznej iluminacji! Jak będzie wyglądała Warszawa na Boże Narodzenie 2020?

Kiedy paczki trafią do osób potrzebujących?

Paczki trafią do osób samotnych dokładnie w wigilię świąt Bożego Narodzenia. - My będziemy chcieli tę akcję rozpocząć około 8-9 rano. Chcemy zakończyć około 15 godziny rozwożenie tych paczek, aby każda osoba, która dostanie taką paczkę mogła w ten wieczór wigilijny sobie to odgrzać i już cieszyć się tym prezentem, a nasi wolontariusze, żeby mogli wrócić spokojnie do domu - dodaje Rykowski.

Co znajduje się w paczce wigilijnej?

W paczce wigilijnej znajdą się tradycyjne potrawy świąteczne, ale też produkty spożywcze typu herbata czy słodycze. Możliwe, że pojawią się tam także świąteczne stroiki, a nawet drobne upominki dla zwierząt domowych! Co więcej, wolontariusze sami ugotują wigilijne potrawy.

- Będzie barszcz z uszkami, karpie smażone, sałatki śledziowe, pierogi z kapustą i grzybami. To wszystko będzie w sterylnych pojemnikach zamknięte - podkreśla Rykowski.

Jak się zgłosić do wolontariatu?

Szczegóły dotyczące zgłoszeń do wolontariatu, ale także z prośbą o wigilijną paczkę znajdują się na stronie ratusza lub na facebookowej stronie fundacji Wolne Miejsce.​

Źródło: Wolontariusze poszukiwani! Pomogą przygotować paczki na "Warszawską Wigilię z dostawą"