Baner festiwalu

i

Autor: Materiały prasowe

Wolontariusze na start! Rusza Festiwal Ochotników Warszawskich

2021-06-08 21:27

Każdy, kto poważnie myśli o wolontariacie, powinien zainteresować się tym wydarzeniem. 9 czerwca startuje Festiwal Ochotników Warszawskich. Wydarzenie odbywa się pod hasłem "Wolontariat niejedno ma imię" i to właśnie na nieoczywiste odsłony wolontariatu tym razem nacisk kładą organizatorzy wydarzenia.

Najlepsze filmy Piotra Fronczewskiego

Wolontariat nieoczywisty

Jak pomagać w formule online i skąd brać pomysły do działania. To tylko niektóre z tematów festiwalu. Dodatkowo jego uczestnicy dowiedzą się więcej o pośredniej pomocy fundacjom i organizacjom.

- Chcemy pokazać różne formy nieoczywistego wolontariatu - mówi Elżbieta Baranowska-Pytko z Centrum Wolontariatu. - Wolontariusze mogą wspierać organizacje na wielu polach. Mogą dzielić się swoimi umiejętnościami z organizacjami ze strony promocyjnej, jak informowanie w social mediach. Mogą też wykorzystywać swoje zdolności literackie i te działania opisywać. Jest tych możliwości bardzo wiele!

A sam wolontariat możemy też połączyć z naszą pasją, bo istnieją organizacje skupione na pomaganiu choćby przez naturę czy sztukę. - Dla miłośników psów może to być wolontariat- opieka nad przyszłymi psami przewodnikami Fundacji Vis Maior. Dla miłośników przyrody przy tworzeniu ogrodu przy Wolskim Centrum Kultury. Dla miłośników sztuki - wspierając uchodźców, którymi opiekuje się Fundacja Ocalenie przy realizacji aukcji dzieł sztuki na ich rzecz - dodaje Elżbieta Baranowska-Pytko.

Nie do końca online

Zarówno debaty, jak i warsztaty odbędą się w formie online, ale pierwszego dnia festiwalu ochotników warszawskich spotkacie też w terenie.

- Nasi wolontariusze wyjdą w przestrzeń miejską porozmawiać z osobami pracującymi w sklepach czy punktach usługowych. Będą mówić o prawach osób z psami przewodnikami i psami uczącymi się na psy przewodniki-prawach wstępu do takich miejsc - mówi Elżbieta Baranowska-Pytko.

Na wydarzenia w ramach festiwalu można się zapisać za pośrednictwem strony internetowej wolontariat.waw.pl oraz ochotnicy.waw.pl

Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Wolontariusze na start! Rusza Festiwal Ochotników Warszawskich