Tramwajarze zaczynają remont. Władze dzielnicy się buntują

2021-10-25 15:50

Po otwarciu stacji metra Płocka i powrocie pracy stacjonarnej ruch pasażerski w tym rejonie Woli znacznie wzrósł. Dlatego Tramwaje Warszawskie zdecydowały o poszerzeniu okolicznych przystanków tramwajowych. Problem w tym, że przy okazji podjęto decyzję o likwidacji lewoskrętu z ulicy Wolskiej w Płocką, a to nie podoba się władzom dzielnicy.

Wywiadówka - Tester Gier

Wolska - przelotówka czy ulica reprezentatywna?

Zdaniem władz dzielnicy, Wolska powinna mieć śródmiejski charakter. Wbrew pozorom lewoskręt tylko w tym pomagał. - Obawiamy się, że likwidacja lewoskrętu, który w naturalny sposób spowalniał ruch na ulicy Wolskiej, spowoduje, że kierowcy zaczną na tym odcinku ulicy przyspieszać. A przecież to środek dzielnicy, a nie autostrada - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Lewoskrętu nie będzie, powstanie za to zawrotka. Będzie też tyle samo pasów, co dotychczas.

- Pozostaną po dwa pasy do jazdy prosto, do centrum i z centrum. Pozostanie pas do skrętu w Skierniewicką. Dla skrętu w Płocką powstanie zawrotka na wysokości ulicy Sokołowskiej, zabezpieczona sygnalizacją świetlną - mówi rzecznik Tramwajów Warszawskich, Maciej Dutkiewicz. Przy Skierniewickiej dodatkowo pojawi się kilka nowych miejsc parkingowych. Do tego kierowcy, którzy jadą z przeciwnej strony w kierunku centrum, będą mieli dłuższy o 20 sekund przejazd w każdym cyklu świateł.

Nie dla każdego jest to jednak dobra informacja.- Paradoksalnie poprawa komunikacyjności przystanków tramwajowych może poskutkować innymi problemami w ruchu drogowym - komentuje Krzysztof Strzałkowski.

Decyzja bez konsultacji

Burmistrz podkreśla, że tramwajarze nie skonsultowali swoich planów. - Niestety decyzja zapadła bez konsultacji z dzielnicą i, co ważniejsze, bez konsultacji z mieszkańcami - mówi Krzysztof Strzałkowski i dodaje, że zawsze lepiej przeprowadzić konsultacje z mieszkańcami, spytać ich, jak wyobrażają sobie swoją najbliższą okolicę. Władze dzielnicy liczą, że Tramwaje Warszawskie jeszcze zrobią krok wstecz.

- Możemy pomóc w konsultacjach społecznych, mamy w tym doświadczenie - mówi burmistrz Woli. Ale na to jest już za późno. Przebudowa skrzyżowania Wolskiej z Płocką wraz z poszerzeniem istniejących przystanków startuje 26 października. Prace mają potrwać pięć tygodni.

Dzieciństwo w PRL. Jeszcze trudniejszy niż poprzedni!

Pytanie 1 z 10
.Które dokończenie jest prawdziwe: Pan Maluśkiewicz był tyci...

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: WOLA - Tramwajarze zaczynają remont. Władze dzielnicy się buntują