Wojna Rosja-Ukraina: ludzie chowają się w szkołach i na stacjach metra. Poruszające zdjęcia [GALERIA]

2022-02-25 6:55

Trwa atak wojsk rosyjskich na Ukrainę. W piątek nad ranem rakiety trafiły w Kijów. Na jeden z budynków mieszkalnych spadł zestrzelony rosyjski samolot. W kilku ukraińskich miastach słychać syreny, ogłoszono alarmy bombowe. Ludzie chowają się przed atakami m.in. w szkołach i na stacjach metra. W sieci pojawiły się poruszające zdjęcia.

Przypomnijmy, w nocy ze środy na czwartek (23/24 lutego) Władimir Putin ogłosił rozpoczęcie "operacji wojskowej w Donbasie". Rosyjskie siły zaatakowały tereny Ukrainy ze wschodu, południa oraz północy - od strony Białorusi. Wybuchy pojawiły się w całym kraju. Prezydent Ukrainy wprowadził stan wojenny. Według najnowszych danych [stan na 7:20, 25 lutego] zginęło 137 obywateli Ukrainy.

W piątek od godzin nocnych trwa ostrzał Kijowa. Zestrzelono rosyjski samolot, który spadł na blok mieszkalny. Wybuchł pożar, są ranni. Więcej tutaj:

Ostrzał Kijowa, słychać eksplozje. Nad miastem zestrzelono rosyjski samolot [WIDEO, ZDJĘCIA]

Część mieszkańców Ukrainy opuszcza kraj. Ci, którzy postanowili zostać chowają się przed inwazją m.in. szkołach lub na stacjach metra. Na fotografiach widać zarówno mężczyzn, jak i kobiety oraz dzieci. Niektórzy Ukraińcy zabrali ze sobą zwierzęta. Zobaczcie galerię.

Wojna Rosja-Ukraina: ludzie chowają się na stacjach metra. Poruszające zdjęcia

A jak wyglądał Kijów w pierwszych godzinach po ataku Rosji? Zobaczcie:

Sonda
Czy obawiasz się ataku Rosji na Polskę?
Źródło: Wojna Rosja-Ukraina: ludzie chowają się w szkołach i na stacjach metra. Poruszające zdjęcia [GALERIA]