Wigilia i Święta Bożego Narodzenia 2021 - ile dni wolnych?

i

Autor: tookapic

Wigilia i Święta Bożego Narodzenia 2021 - ile dni wolnych?

2021-12-02 12:10

Wigilia i święta Bożego Narodzenia to co roku kilka dodatkowych dni wolnego od pracy w grudniu. Jak będzie w 2021? Czy Wigilia jest dniem wolnym? W grudniu przepracujemy 22 dni, a w dziewięć będziemy mogli sobie odpocząć. Jak wygląda kalendarz na Wigilię i Święta Bożego Narodzenia 2021? Zobacz!

W grudniu Polacy spędzą w pracy aż 176 godzin, czyli 22 dni. Będziemy mogli cieszyć się także z ośmiu dni wolnego, które gwarantują nam weekendy. W tym miesiącu pracodawcy będą musieli także oddać swoim pracownikom jeden dzień wolnego. Dlatego w grudniu będziemy mieli łącznie dziewięć dni wolnego. Ale czy tegoroczne święta Bożego Narodzenia dadzą nam dodatkowe dni na odpoczynek od pracy? Czy będziemy musieli pracować w tym roku w Wigilię? Istnieje możliwość na wolne 24 grudnia i spokojne przygotowanie świątecznej, rodzinnej kolacji wigilijnej. Jak to zrobić? Szczegóły znajdziecie poniżej!

CZYTAJ TAKŻE: Wigilia 2021 wolna od pracy: Czy tego dnia mamy wolne?

Wigilia i Święta Bożego Narodzenia 2021 - ile dni wolnych?

Wigilia i święta Bożego Narodzenia co roku niosą za sobą kilka dni wolnego. W tym roku kalendarz ułożył się trochę niekorzystnie, a z dodatkowych dni wolnych od pracy ucieszą się ci, którzy pracują na weekendzie. Tegoroczne święta wypadają bowiem w sobotę (Boże Narodzenie) i w niedzielę (święto św. Szczepana).

Czy Wigilia 2021 jest dniem wolnym od pracy? Tutaj również mamy złą wiadomość. Wigilia wypada w piątek 24 grudnia i nie jest świętem państwowym, ani kościelnym, a co za ty idzie – nie jest dniem wolnym od pracy. Jednak w tym roku, święto Bożego Narodzenia wypada w sobotę, a według Kodeksu pracy w takim przypadku, pracodawca ma obowiązek ustalić dodatkowy dzień wolny. „Każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela, obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin”

Bogurodzica
Źródło: Wigilia i Święta Bożego Narodzenia 2021 - ile dni wolnych?