Spędź lato nad Wisłą

i

Autor: materiały prasowe Spędź lato nad Wisłą

Weź oddech nad Wisłą! Warszaw zaprasza na darmowe wydarzenia nad rzeką

2021-07-07 17:44

Cztery plaże. Kilkadziesiąt wydarzeń i dużo pozytywnej energii. To oferta Dzielnicy Wisła na to lato! Wydarzenia są darmowe i przewidziane dla każdego. Zarówno dla leniuchów, jak też aktywnych sportowo ludzi w różnym wieku. Sprawdź, gdzie warto się wybrać i kiedy!

Ile kosztuje pomoc do odrabiania lekcji

Kajaki, rejsy po Wiśle i joga na plaży

Żeby wybrać się nad rzekę w upały nie trzeba wyjeżdżać z Warszawy. Dzielnica Wisła zaprasza na szereg wydarzeń nad rzeką w stolicy! Są darmowe i odbywają się prawie codziennie. - W porcie Czerniakowskim mamy żeglugę, kajakarstwo, wioślarstwo. Oczywiście rozłożone w taki sposób, aby codziennie można było robić co innego. Zapraszamy na nasze plaże. Proponujemy atrakcje na Poniatówce, na plaży na Żoliborzu oraz na Saskiej Kępie - mówi Jan Piotrowski, pełnomocnik prezydenta Warszawy do spraw Wisły.

Na wszystkich tych plażach są place zabaw i animacje dla dzieci. Miłośnicy aktywnego wypoczynku z kolei mogą kończyć każdą niedzielę nad Wisłą zajęciami z jogi. Na plaży Żoliborz odbędą się spotkania z autorami książek dla dzieci. Będą też warsztaty fotograficzne, koncerty, teatr oraz zajęcia z kajakarstwa dla najmłodszych miłośników Wisły.

- Też sobie lubię popływać po Wiśle. To niesamowite przeżycie. Wszystkich zachęcam. Szczególnie jako ojciec zapraszam dzieci. Atrakcji dla nich jest mnóstwo. To okazja, aby oderwać się od telefonu czy tabletu. Zachęcam do tego bardzo - mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Zapisy i szczegóły na darmowe wydarzenia nad rzeką są na facebookowej stronie "Dzielnica Wisła".

Święto Wisły

W tym roku wraca także wydarzenie, które ma już 13-letnią tradycję! Na pierwszy weekend września zaplanowano spektakle na wodzie, odbywające się wzdłuż całego centralnego odcinka Wisły, od mostu Gdańskiego po Port Czerniakowski. Publiczność wypoczywająca na bulwarach i plażach będzie mogła posłuchać koncertów i podziwiać tancerzy, którzy zaprezentują się z łodzi płynących rzeką. 

Bezpiecznie nad Wisłą

Nad bezpieczeństwem czuwać będą patrole Straży Miejskiej i Policji oraz streetworkerzy. Wzorem ubiegłego roku zorganizowane zostaną dwa Punkty Bezpieczeństwa, gdzie każda potrzebująca osoba będzie mogła skorzystać z pomocy ratownika medycznego oraz psychologa. W punktach otrzymać będzie można wsparcie, poradę, jak również pomoc w wezwaniu odpowiednich służb czy bliskiej osoby. 

Czytaj także: Rafał Trzaskowski ,,odrywa" dzieci od komputera! Warszawa ,,stolicą" wolnego czasu!

Sonda
Znacznie tańsze bilety na koncerty dla zaszczepionych osób to dobry pomysł?
Źródło: Weź oddech nad Wisłą! Warszaw zaprasza na darmowe wydarzenia nad rzeką