Wędkarze złowili GIGANTYCZNEGO suma. Pobili rekord ale pojawiła się też ostra krytyka

i

Autor: Spider's Web

Wędkarze złowili GIGANTYCZNEGO suma. Pobili rekord ale pojawiła się też ostra krytyka

2021-08-06 9:40

W płynącej przez Drogomyśl Wiśle złowiono gigantycznego suma o długości 267 centymetrów i wadze 104 kg! Wędkarze spotkali się jednak z ogromną krytyką po słowach: „walka z rybą trwała praktycznie równą godzinę”

W Drogomyślu trzech mieszkańców podskoczowskiego Kisielowa Damian Osuch, Tomasz Broda i Łukasz Oleś wybrało się na ryby – relacjonuje zdarzenie portal beskidzka24.pl.

Jak opisywał jeden z wędkarzy, a co wzbudziło wiele kontrowersji „walka z rybą trwała praktycznie równą godzinę”. Sum próbował zerwać się wędkarzom i wrócić w bezpieczne miejsce. Ci jednak nie odpuszczali i ostatecznie wyciągnęli rybę z wody. A potem… pochwalili się ciałem ryby na zdjęciach. Pasja czy bestialstwo? W internecie zawrzało od podobnych pytań!

"Oceniać nikogo nie będę, jednak wydaje mi się, że gigantycznemu sumowi, który żył w tym miejscu przez kilkadziesiąt lat, powinno się zwrócić wolność. Tym bardziej, że walory smakowe będą wątpliwe"

- zaznacza autor tekstu, Artur Jarczok.

Takich wątpliwości nie mają jednak inni komentujący, dla których zachowanie wędkarzy jest niedopuszczalne. „Zabijanie tak wielkich ryb powinno być karane z urzędu” – pisze jeden z komentujących.

Rybacy w Krakowie łowią ryby w przeręblach na cienkim lodzie.
Źródło: Wędkarze złowili GIGANTYCZNEGO suma. Pobili rekord ale pojawiła się też ostra krytyka