Pisklęta batalionów

i

Autor: https://www.facebook.com/WarszawskieZOO/ Pisklęta batalionów

Warszawskie ZOO: pierwsze pisklęta batalionów już w ptaszarni! [WIDEO]

2021-07-24 15:42

Wszyscy odwiedzający Warszawski ogród zoologiczny mogą przywitać kilkoro jego nowych mieszkańców. Wykluły się bowiem pisklęta batalionów! Małe zapoznają się ze swoim najbliższym otoczeniem w ptaszarni. Zobaczcie wideo!

Warszawskie ZOO chwali się nagraniem, na którym możemy zobaczyć pisklęta batalionów! To pierwsze wyklucia tego roku. Na Facebooku ZOO dowiadujemy się, że pisklęta pojawiają się zawsze w okresie letnim. Batalion (Calidris pugnax), znany też jako bojownik batalion, bojownik zmienny, biegus bojownik i bojownik odmienny, to gatunek średniej wielkości ptaka wędrownego z rodziny bekasowatych. Zamieszkuje tereny od północnej i północno-wschodniej Europy po Syberię, Morze Ochockie i Cieśninę Beringa. Zimuje zaś Europie Zachodniej, Afryce Północnej i Subsaharyjskiej, na Bliskim Wschodzie, w Indiach i Azji Południowo-Wschodniej aż po Wielkie Wyspy Sundajskie i Filipiny. Niestety w Polsce populacja lęgowa bataliona jest na wymarciu. Ogrody zoologiczne mogą się więc niedługo stać jedynymi miejscami, w których zobaczymy bataliony.

Beszamel: Cytryna – właściwości zdrowotne i kulinarne cytryny

Piskleta batalionów na nagraniu

Warszawskie ZOO przywitało ostatnio kilkoro nowych mieszkańców i mieszkanek. W ogrodzie pojawił się między innymi panda ruda oraz sprowadzona z Łodzi przedstawicielka gatunku myszojelenia. Małe bataliony, jak wcześniej wymienione zwierzęta, zapoznają się teraz ze swoim domem. Zobaczcie to na wideo!

Źródło: Warszawskie ZOO: pierwsze pisklęta batalionów już w ptaszarni! [WIDEO]