warszawianka roku 2021

i

Autor: Urząd Miasta Stołecznego Warszawa

Warszawianka Roku 2021. Rusza wyjątkowy plebiscyt!

2021-05-31 13:45

Zmieniają świat, wspierają mieszkańców, promują miasto - mowa o kobietach, które od 31 maja można zgłaszać do plebiscytu Warszawianka Roku 2021. Swoje propozycje do końca czerwca mogą przesyłać wszyscy mieszkańcy stolicy. W tym roku nominacje trafiają szczególnie do tych pań, których działalność dodaje otuchy i nadziei w czasie pandemii COVID-19.

Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?

Warszawianka Roku - plebiscyt wraca po roku przerwy

Warszawianka Roku 2021 to pierwsza po rocznej przerwie edycja plebiscytu. Od poniedziałku, 31 maja, można zgłaszać propozycje kobiet, których działalność zawodowa lub społeczna przyczyniła się do rozwoju Warszawy, a także okazała się wartościową i potrzebną w dobie pandemii COVID-19.

"W tym roku hasłem przewodnim plebiscytu jest nadzieja. Chcemy, żeby wszyscy, którzy będą zgłaszali kandydatki, pamiętali o tym, że myślimy o przyszłości, że ta nadzieja była nam nie tylko bardzo potrzebna, ale że potrzebujemy jej nadal" - mówi wiceprezydentka Warszawy Aldona Machnowska-Góra.

Warszawianka roku 2021 - jak zgłosić kandydatkę?

Swoje propozycje kandydatek wraz z krótkim uzasadnieniem można zgłaszać do końca czerwca za pomocą elektronicznego formularzu (dostępny tutaj), lub wysyłając pocztą do Biura Marketingu Miasta.

"Zachęcam do tego, aby je wyłuskiwać z krajobrazu społecznego, żeby je zauważać. Bo te osoby, które widzą więcej niż czubek własnego nosa i są zaangażowane, też potrzebują być docenione i zauważone. Żeby te postawy, które reprezentują, pączkowały" - mówi dziennikarka Anna Maruszeczko, która zasiada w Kapitule Plebiscytu.

Nominacje kandydatek do tytułu Warszawianki Roku 2021 poznamy w połowie września. Natomiast uroczysta gala i ogłoszenie wyników zaplanowane jest na 8. listopada.​

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Warszawianka Roku 2021. Rusza wyjątkowy plebiscyt!