Warszawianka Roku 2021 - kiedy wyniki plebiscytu? Zwyciężczynię poznamy już w listopadzie!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Warszawianka Roku 2021 - kiedy wyniki plebiscytu? Zwyciężczynię poznamy już w listopadzie!

2021-10-28 8:33

Warszawianka Roku - kiedy wyniki plebiscytu? Zwyciężczynię poznamy już w listopadzie! W roku nominowano 10 pań, a etap oddawania głosów zakończył się 22 października. Tytuł Warszawianki Roku w 2021 roku zostanie przyznany zarówno za działalność na rzecz stolicy, jak i realizację działań na rzecz promowania wartości tj.: otwartość, tolerancja, wybitne osiągnięcia w swojej dziedzinie, działalność na rzecz kobiet, społeczeństwa obywatelskiego i społeczności lokalnej w Warszawie.

Warszawianka Roku to plebiscyt, który powraca po rocznej przerwie. Mieszkańcy stolicy moli nominować, a następnie zagłosować na 10 niezwykłych kobiet.

"W tym roku hasłem przewodnim plebiscytu jest nadzieja" - mówiła nam wiceprezydentka Warszawy Aldona Machnowska-Góra. Nazwiska nominowanych ogłoszono podczas gali w Teatrze Studio. Osoby, które znalazły się na liście to:

  • Sylwia Chutnik - Pisarka, aktywistka feministyczna i varsavianistka.
  • Marta Lempart - Feministka, liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.
  • Kamila Górniak - Pomysłodawczyni i współzałożycielka Fundacji SMA, która wspiera osoby chore na rdzeniowy zanik mięśni oraz ich opiekunów.
  • Marina Hulia - Nauczycielka, działaczka społeczna. Opiekuje się uchodźcami, seniorami oraz osobami w kryzysie bezdomności.
  • Wanda Traczyk - Stawska Przed wojną harcerka Szarych Szeregów, dziś podkreśla jak ważną edukacyjną rolę mogą pełnić organizacje harcerskie wobec wyzwań kryzysu klimatycznego.
  • Katarzyna Augustynek - Znana jako Babcia Kasia. Ikona protestów ulicznych w Warszawie.
  • Olga Kozierowska - Dziennikarka biznesowa, działaczka społeczna i mentorka. Prezeska Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką.
  • Agnieszka Sikora - Dziennikarka i pedagożka resocjalizacyjna.Założycielka Fundacji PO DRUGIE, która pracuje z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym i doświadczającą bezdomności.
  • Agnieszka Kępka - Aktywistka miejska. Współzałożycielka i koordynatorka działań organizacji pomocowej dla osób w kryzysie bezdomności – Gy Dziung Norbu.
  • Magdalena „Lusia” Żagałkowicz -Resocjalizatorka i aktywistka bezkompromisowo walcząca o polepszenie losu osób w kryzysie bezdomności.
Dajcie mi święty spokój - krzyczała w sądzie kobieta, która przewoziła 42 nielegalnych imigrantów pod Toruniem

Warszawianka roku 2021 - kiedy wyniki plebiscytu?

9 listopada dowiemy się, która z nominowanych kobiet otrzyma tytuł Warszawianki Roku 2021. Wręczenie nagród laureatkom odbędzie w Teatrze Studio. Wszyscy zainteresowani będą mogli również obejrzeć transmisję z wydarzenia online.

QUIZ. Jak dobrze znasz polskie zwyczaje i tradycje? Mniej niż 7 punktów to wstyd

Pytanie 1 z 10
Co symbolizował zapalany ogień przy drogach podczas Dziadów?
Źródło: Warszawianka Roku 2021 - kiedy wyniki plebiscytu? Zwyciężczynię poznamy już w listopadzie!