Ul. Płaskowickiej

i

Autor: For. www.facebook.com/InfoMeteoWarszawa Ul. Płaskowickiej

Ul. Płaskowickiej zamieniła się w rzekę - nie uwierzycie, jaka "jednostka" po niej pływała

2021-07-13 14:43

Ulewy w Warszawie dosłownie paraliżują miasto! Największym problemem dla mieszkańców i mieszkanek są zalane ulice, przez które praktycznie nie da się przejechać. Co więcej, na ulicznych "rzekach" pojawiają się dość zaskakujące przedmioty. Ciekawe jest szczególnie zdjęcie ukazujące zalaną ul. Płaskowickiej.

Ulewy w Warszawie doprowadzają do licznych podtopień. Najważniejsze elementy infrastruktury, takie jak warszawskie metro, są na to przygotowane (na jednym z nagrań można zobaczyć zamknięcie grodzi powodziowej). Niestety ulice nie są tak dobrze zabezpieczone przed skutkami ulew. Studzienki kanalizacyjne najzwyczajniej nie dają rady szybko odprowadzić takich ilości wody. Toteż wiele warszawskich arterii zamieniło się w rzeki, po których samochody i autobusy nie mogą się poruszać. Pływać zaczęły za to przedmioty, które wcześniej stały w miejscu. Mieszkańcy i mieszkanki Ursynowa mieli okazję zobaczyć niecodzienną "jednostkę pływającą" na ulicy Filipiny Płaskowickiej.

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?
metallica sen o warszawie

Pływająca toaleta na ul Płaskowickiej

Gwałtowne ulewy doprowadziły do zalania niemal wszystkich ulic na Ursynowie. Na Płaskowickiej woda sięgała samochodom do połowy wysokości kół. Jednak nie to było najosobliwszym widokiem. Wody było tak dużo, że zdołała podmyć i wynieść na środek jezdni przenośną toaletę. Plastikowa konstrukcja wypłynęła na drogę niczym łódka, ale bardzo wątpliwe jest to, że ktokolwiek chciałby w niej pływać. Zdjęcie trafiło między innymi na Facebookową grupę Info Meteo - Warszawa. Zobaczycie je poniżej

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Ul. Płaskowickiej zamieniła się w rzekę - nie uwierzycie, jaka "jednostka" po niej pływała