Kamery monitoringu

i

Autor: Jonathan McIntosh flickr.com Kamery monitoringu

Warszawa - więcej kamer monitoringu na ulicach

2021-06-22 8:28

Kolejnych 12 kamer trafi na ulice stolicy. Zakład Obsługi Systemu Monitoringu zamontuje je jeszcze w tym roku. 4 trafią do Wawra, lokalizacja pozostałych urządzeń na razie nie została wybrana – poinformował zarząd miasta.

4 kamery w Wawrze zostaną kupione z pieniędzy pochodzących z budżetu obywatelskiego. W sprawie lokalizacji 8 pozostałych kamer Zakład Obsługi Systemu Monitoringu typuje miejsca, w których będą one uruchamiane. "Otrzymaliśmy propozycje lokalizacji, zgłoszone przede wszystkim przez Policję i Straż Miejską. Uwzględniamy także miejsca wskazywane przez urzędy dzielnic, radnych w interpelacjach i zapytaniach oraz samych mieszkańców" – czytamy w odpowiedzi na interpelację jednego z radnych Warszawy. W miejskim systemie monitoringu wizyjnego, administrowanym przez Zakład Obsługi Systemu Monitoringu, zainstalowanych jest 457 kamer. Najwięcej jest w Śródmieściu – 132, następnie na Pradze-Południe – 53, Pradze-Północ – 34, Na Woli – 32, a na Mokotowie i Ochocie jest po 28 kamer. Najmniej tego typu urządzeń zainstalowano w Wesołej – 6. 8 kamer jest we Włochach, a 9 w Rembertowie.

Sołtys Nowej Białej o pomocy dla pogorzelców

Wszystkie kamery w miejskim systemie monitoringu wizyjnego są naziemne. Od ubiegłego roku Zakład Obsługi Systemu Monitoringu wykorzystuje 10 tymczasowych kamer mobilnych, które są doskonałym uzupełnieniem kamer stacjonarnych. Dzięki zastosowanej technologii transmisji obrazu z wykorzystaniem łączy operatorów komórkowych, można znaczne szybciej uruchomić kamerę oraz przenosić ją pomiędzy lokalizacjami w zależności od potrzeb.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Warszawa - więcej kamer monitoringu na ulicach