Joe Biden

i

Autor: GPA Photo Archive flickr.com Joe Biden

Warszawa - utrudnienia komunikacyjne w związku z wizytą Joe Bidena

2022-03-25 9:40

Joe Biden przyjeżdża do Warszawy. Podczas jego dwudniowej wizyty obowiązywać będzie reorganizacja ruchu i komunikacji w stolicy. Mieszkańców i mieszkanki czekają spore utrudnienia w centrum. Sprawdźcie, czego się spodziewać.

Joe Biden w Warszawie - przylot prezydenta Stanów Zjednoczonych zaplanowano na piątek, 25. marca. Wizyta potrwa do soboty. Joe Biden pojawi się w stolicy Polski tuż po swoim pobycie w Brukseli. Powodem wizyty przywódcy USA jest w głównej mierze sytuacja w Ukrainie. Na spotkaniu z Andrzejem Dudą poruszane będą tematy pomocy Ukrainie i uchodźcom oraz dalszych sankcji nakładanych na Rosję. Przyjazd prezydenta wiąże się też z wprowadzeniem szczególnych środków bezpieczeństwa na terenie całego miasta. Warszawiacy i warszawianki doświadczą tego w postaci reorganizacji ruchu i komunikacji miejskiej w rejonie centrum. W dalszej części artykułu dowiecie się, jakich utrudnień możemy się spodziewać 25 i 26 marca.

Czytaj też: Oto BESTIA Joe Bidena - prezydencki Cadillac One to forteca na kołach

Witold Waszczykowski: Po Ukrainie może przyjść czas na Polskę

Utrudnienia już w piątek, 25. marca

Lądowanie Air Force One z prezydentem USA na pokładzie spodziewane jest w piątek wieczorem, lecz już od popołudnia należy spodziewać się utrudnień w ruchu na drodze z Lotniska Chopina. W tym czasie zamknięta dla ruchu będzie m.in. ul. Żwirki i Wigury.

Utrudnienia w sobotę, 26. marca

Przez całą sobotę ruch będzie wstrzymany w Al. Jerozolimskich i na Trakcie Królewskim (Krakowskie Przedmieście – Al. Ujazdowskie) oraz na ulicach poprzecznych. Możliwe są także zmiany w ruchu na Wisłostradzie. W sobotni wieczór znów może dojść do wyłączenia ul. Żwirki i Wigury - kolumna prezydenta USA będzie bowiem jechała na Lotnisko Chopina. Urząd miasta zaznacza, że ze względu na specyfikę wydarzenia informacje dotyczące utrudnień mogą ulec zmianie lub uzupełnieniu. Ponadto służby państwowe mogą zdecydować o wyłączeniu z ruchu także innych ulic.

Apel policji

Stołeczna Policja zaleca, aby w piątek po południu oraz w sobotę planować trasy przejazdu, tak by omijać centrum Warszawy. Kierowców prosi zaś o stosowanie się do poleceń policjantów, funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa oraz Straży Miejskiej.

Zmiany w kursowaniu Warszawskiego Transportu Publicznego

Pamiętajmy też o zmianach tras autobusów i tramwajów Warszawskiego Transportu Publicznego. W miarę zamykania dla ruchu kolejnych ulic, pojazdy WTP będą kierowane na trasy objazdowe najbliższymi przejezdnymi ciągami komunikacyjnym, ich trasy mogą być także skracane.

W piątek w godzinach popołudniowych oraz w sobotę pasażerom Warszawskiego Transportu Publicznego będzie pomagało kilkunastu informatorów. W kluczowych miejscach pokierują do najlepszego dostępnego środka transportu. Na warszawskich ulicach będzie pracowało kilkudziesięciu instruktorów nadzoru ruchu.

Aktualne informacje dotyczące funkcjonowania Warszawskiego Transportu Publicznego będzie można sprawdzić na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych WTP w relacji z warszawskich ulic: w piątek w godz. 16.00-21.00 i w sobotę w godz. 8.00-20.00.

Źródło: um.warszawa.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Warszawa - utrudnienia komunikacyjne w związku z wizytą Joe Bidena