Świąteczna Warszawa

i

Autor: Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland's Photostream flickr.com Jaka pogoda na Boże Narodzenie w stolicy?

Warszawa - POGODA NA ŚWIĘTA 2021. Czy spadnie śnieg w stolicy?

2021-12-23 13:33

Czy mieszkańcy i mieszkanki Warszawy mogą liczyć w tym roku na białe Boże Narodzenie? Jaka będzie aura w Wigilię, pierwszy i drugi dzień świąt? Ile pokażą termometry w stolicy? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszej prognozie pogody.

Jaka pogoda na Święta w Warszawie? To pytanie mogą sobie zadawać mieszkańcy i mieszkanki stolicy. Ostatnie dni były bardzo mroźne, a od czasu do czasu padał śnieg. Wiele osób liczy więc na białe Święta 2021. Warszawa przysypana białym puchem wyglądałaby szczególnie urokliwie, a spacer rozświetlonym iluminacjami Traktem Królewskim w takich okolicznościach byłby niewątpliwie doskonałym uzupełnieniem bożonarodzeniowych spotkań w gronie najbliższych. Czy zatem możemy się spodziewać śniegu w Warszawie 24, 25 i 26 grudnia? Jakie będą temperatury w Wigilie i dwa dni Świąt? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższej prognozie pogody.

DIY: pakowanie prezentów last minute: proste a efektowne sposoby krok po kroku

Wigilia 2021 - pogoda w Warszawie 24. grudnia

Dobre wiadomości dla Warszawiaków i Warszawianek czekających na białe Święta! W Wigilię stolicę przykryje śnieg! Synoptycy z IMGW przewidują obfite opady i przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm. Jednak ciesząc się białym puchem nie zapominajmy o bezpieczeństwie! Dotyczy to szczególnie kierowców, ale uważać trzeba też na chodnikach. W Wigilie służby mogą nie nadążać z odśnieżaniem.

Jeśli chodzi o temperaturę, termometry w Warszawie w ciągu dnia pokażą 2 stopnie Celsjusza. Wieczorem spadnie do zera, a nocą będzie naprawdę mroźnie, bo - 6 stopni.

Niestety 24. grudnia ciężko będzie w Warszawie wypatrywać pierwszej gwiazdki. Przewidywane jest 75% zachmurzenie.

Pierwszy dzień Świąt 2021 - pogoda w Warszawie 25. grudnia

Na pierwszy dzień Świąt nie są zapowiadane opady śniegu, ale utrzyma się zapewne ten z poprzedniego dnia. To przez temperatury. W ciągu dnia będzie 3 stopnie poniżej zera, zaś nocą temperatura spadnie do - 10 stopni.

W ciągu dnia nie zobaczymy nawet skrawka czystego nieba. Przewiduje się bowiem 95% zachmurzenie. Nieco lepiej może być wieczorem i nocą - będziemy mieć szansę na podziwianie gwiazd.

Towarzyszył będzie nam lekki wietrzyk wiejący z prędkością 9 km/h, a w porywach 20 km/h.

Drugi dzień Świąt 2021 - pogoda w Warszawie 26. grudnia

Jaka pogoda w Warszawie na drugi dzień Świąt? 26. grudnia śnieg też nie będzie padał. Zobaczymy za to więcej Słońca w ciągu dnia. Będzie bardzo zimno! Prognozy przewidują - 4 stopnie Celsjusza w dzień i - 10 wieczorem i w nocy.

Podobnie jak dzień wcześniej, będzie lekko wiało. Średnio z prędkością 11 km/h, a w porywach do 22 km/h.

Źródło: www.accuweather.com

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Warszawa - POGODA NA ŚWIĘTA 2021. Czy spadnie śnieg w stolicy?