Wiatr

i

Autor: wwwuppertal flickr.com Wiatr

POGODA W WARSZAWIE 6.05 - IMGW wydało ostrzeżenie dla stolicy!

2021-05-06 9:47

Maj zaskoczył wszystkich mieszkańców Mazowsza zmienną pogodą. Najczęściej mamy do czynienia z nagłymi deszczami i silnym wiatrem. Nie inaczej będzie 6 maja. IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe dla części województwa, w tym dla Warszawy. Sprawdźcie, na jaką aurę trzeba się przygotować.

Pogoda w Warszawie 6.05 może stwarzać niebezpieczeństwo! IMGW wydało ostrzeżenie dla stolicy i części województwa mazowieckiego. To kolejny alert pogodowy dla Warszawy od początku miesiąca. Maj 2021 okazał się być bardzo zmienny pod względem pogody. Już majówka na Mazowszu upływała pod znakiem chmur, deszczów i silnego wiatru. Kolejne dni przynosiły dynamiczne zmiany pogody - słoneczna pogoda co chwila przechodziła w zachmurzenie i deszcze. Mieszkańcy województwa odczuwali tez silne podmuchy wiatru. Ten żywioł może stanowić szczególne zagrożenie dla rowerzystów, przechodniów i zaparkowanych samochodów. Wiatr może bowiem łamać gałęzie drzew. To właśnie wiatru dotyczy ostrzeżenie IMGW dla Warszawy i Mazowsza.

Podpalił się w sypialni rodziców

Ostrzeżenie I stopnia dla Warszawy i Mazowsza

Alert pogodowy IMGW to ostrzeżenie I stopnia przed silnym wiatrem. Dotyczy większości terenu województwa mazowieckiego, w tym Warszawy. Prawdopodobieństwo wystąpienia silnych podmuchów jest bardzo wysokie - to aż 80%. Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Ostrzeżenie obowiązuje w środę 6.05 od 05:00 do 19:00. Warto pamiętać, by na czas obowiązywania alertu zabezpieczyć rzeczy na balkonach i w miarę możliwości nie parkować pod drzewami.

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?
Źródło: POGODA W WARSZAWIE 6.05 - IMGW wydało ostrzeżenie dla stolicy!