Warszawa pod śniegiem. W stolicy znów zawitała zima!

i

Autor: zdjęcia czytelników Warszawa pod śniegiem. W stolicy znów zawitała zima!

Warszawa pod śniegiem. Szykuje się powrót zimy w stolicy? [ZDJĘCIA OD CZYTELNIKÓW]

2021-03-11 18:55

Jednego dnia blisko 20 stopni na plusie, a kolejnego kilka na minusie. Warszawa znów jest zasypana śniegiem. W niemal wszystkich dzielnicach na chodnikach tworzą się białe dywany z płatków śniegu. Czytelnicy wysłali nam zdjęcia! Zobaczcie, jak wygląda Warszawa zasypana śniegiem

Pierwszy dzień wiosny już 21 marca, a w Warszawie spadł śnieg. Sypie już przez kilka godzin, a na chodnikach tworzą się niewielkie zaspy. Śnieg spadł m.in. na Pradze Południe, Pradze Północ czy Mokotowie. Nasi czytelnicy wysłali też zdjęcia z Łomianek. Termometry wskazują -2 stopnie Celsjusza, ale odczuwalna temperatura to nawet - 10 stopni. Czy szykuje się powrót zimy?

Prognoza pogody na jutro [WARSZAWA]

Wszystko wskazuje na to, że w piątek rano po śniegu nie będzie już śladu. Termometry mają wskazywać około 7 stopni na plusie. Można też spodziewać się dużo słońca! W nocy temperatura także na plusie.

- Do Warszawy dotarł front atmosferyczny z zachodu, a z nim opady deszczu, deszczu ze śniegiem i spadek temperatury. Monitorujemy sytuację na drogach, w pogotowiu jest już kilkadziesiąt posypywarek. W razie potrzeby na jezdnie zostaną wysłane dodatkowe pojazdy. Bądźcie ostrożni - informował jeszcze niedawno prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Sytuacja jednak jest dynamiczna. Zarząd Oczyszczania Miasta wypuścił już 42 posypywarki. Pracują na mostach, wiaduktach i stromych ulicach, takich jak np. Dolna, Belwederska czy Spacerowa. To w sumie 230 kilometrów dróg.

Ostrzeżenia IMGW

Póki co ostrzeżeń IMGW dla Warszawy - nie ma. Synoptycy alarmują natomiast, że na Suwalszczyźnie i Podlasiu, gdzie front dotrze za kilka godzin, może spać dużo śniegu. Prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej o ok. 8 cm. Dość duże opady prognozowane są w Bieszczadach, gdzie może spaść nawet 10 cm śniegu. Do tego wszystkiego mocno wieje, a największe porywy wiatru spodziewane są na wybrzeżu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy! A może chcesz pochwalić się zdjęciami zimy? Chętnie dołączymy je do naszej galerii!

QUIZ. Pokazujemy tylko LOGO znanej firmy! Rozpoznasz ją? Nie wszyscy dadzą radę

Pytanie 1 z 10
Logo należy do firmy...
QUIZ. Pokazujemy tylko kawałek LOGA znanej firmy! Rozpoznasz ją? Nie wszyscy dadzą radę
Mimo dodatnich temperatur wędkarze wchodzą na lód
Źródło: Warszawa pod śniegiem. Szykuje się powrót zimy w stolicy? [ZDJĘCIA OD CZYTELNIKÓW]