Parada Równości w Warszawie

i

Autor: Miłość Nie Wyklucza flickr.com Parada Równości w Warszawie

WARSZAWA: Parada Równości 2021 - kiedy? O której? Jaka trasa? Sprawdźcie informacje o wydarzeniu

2021-06-09 11:45

Przez Warszawę znów przejdzie Parada Równości. Ostatnia została zorganizowana w stolicy dwa lata temu. Kolejne nie mogły się odbyć przez obostrzenia sanitarne związane z pandemią koronawirusa. Teraz jednak marsz znów będzie mógł się odbyć. W naszym artykule sprawdzicie jego datę, godzinę oraz trasę.

WARSZAWA: Parada Równości 2021 - kiedy? O której? Jaka trasa? To najważniejsze informacje, jakie trzeba mieć na temat wydarzenia. Ostatnia Parada Równości w Warszawie odbyła się w 2019 roku. Tysiące osób LGBT+ i ludzi sprzeciwiających się dyskryminacji ze względu na orientację seksualną przeszło wówczas w wielkim pochodzie przez centrum miasta. Wszystko odbyło się w atmosferze tolerancji i dobrej zabawy. Następne edycje Parady Równości nie mogły się odbyć z powodu pandemii COVID-19 i wprowadzenia zasad bezpieczeństwa dotyczących zgromadzeń publicznych. Dopiero w teraz, w 2021 roku, na fali luzowania obostrzeń sanitarnych, możliwe staje się zorganizowanie przemarszu ulicami Warszawy. W dalszej części artykułu dowiecie się, jaka jest data Parady Równości 2021, godzina jej rozpoczęcia i czy ustalono już trasę.

Złodzieje wysadzili bankomat w banku na Karłowicach

Parada Równości w Warszawie 2021 - DATA przemarszu

Kiedy odbędzie się tegoroczna Parada Równości w Warszawie? Wydarzenie zaplanowano na sobotę, 19 czerwca. Organizatorom udało się zarejestrować wydarzenie na ten dzień. Dodają jednocześnie, że z powodu wciąż obowiązujących zasad bezpieczeństwa, w tym roku Parada może być mniejsza niż zazwyczaj.

Parada Równości 2021 - godzina i miejsce zbiórki w Warszawie

Skąd i o której wystartuje Parada Równości 2021? Te informacje również zostały podane. Osoby chcące wziąć udział w przemarszu, zbiorą się pod Pałacem Kultury i Nauki o godzinie 14:00. Parada ruszy zaś o godzinie 15:00.

Parada Równości 2021 - TRASA przemarszu

Jaka jest trasa Parady Równości 2021? Organizatorzy podali już, którymi ulicami przejdzie barwny marsz. Trasa poniżej:

  • Start - PKiN
  • ul. Marszałkowska
  • Metro Centrum
  • ul. Waryńskiego
  • Metro Politechnika
  • ul. Batorego
  • Koniec - Pole Mokotowskie

Parada Równości 2021 - wydarzenie na Facebooku

Organizatorzy Parady Równości 2021 przypominają o konieczności zachowania dystansu pomiędzy uczestnikami i uczestniczkami. Ponadto apelują, by osoby, które czują się chore, pozostały w domach. Wszystkie informacje dotyczące warszawskiej Parady Równości 2021 będą się pojawiały na stronie wydarzenia na Facebooku.

Źródło: WARSZAWA: Parada Równości 2021 - kiedy? O której? Jaka trasa? Sprawdźcie informacje o wydarzeniu