Rafał Trzaskowski ma koronawirusa. Trafił do szpitala

i

Autor: Marcin Wziontek/Super Express

Warszawa otwiera MASOWE PUNKTY SZCZEPIEŃ! Gdzie się zaszczepić przeciw COVID-19 w stolicy? [DATA, PUNKTY]

2021-04-06 12:36

Warszawa otwiera MASOWE PUNKTY SZCZEPIEŃ! ,,Docelowo zamierzamy we wszystkich miejskich punktach szczepić 80 tys. osób tygodniowo. Mamy gotowe lokalizacje, mamy dla nich wyposażenie, każdy z punktów będzie wygodnie skomunikowany, pracujemy nad rekrutacją personelu. Robimy wszystko, co w naszej mocy." - napisała na Facebooku Rafał Trzaskowski. Kiedy ruszą masowe szczepienia?

Spis treści

  1. Masowe szczepienia w Warszawie - PUNKTY
  2. Masowe punkty szczepień w Warszawie - czy trzeba być zameldowanym?

Warszawa otwiera MASOWE PUNKTY SZCZEPIEŃ! Gdzie się zaszczepić przeciw COVID-19 w stolicy? Dobrą wiadomością podzielił się na swoim Facebooku prezydent miasta - Rafał Trzaskowski. W opublikowanym 6 kwietnia poście czytamy między innymi: Całkowicie rozumiem Wasze zmęczenie i złość spowodowaną kolejnymi obostrzeniami, świętami w cieniu ograniczeń. Dlatego jako Warszawa mobilizujemy wszystkie siły, aby przyspieszyć powrót do normalności. Najważniejszym krokiem na tej drodze jest sprawne przeprowadzenie masowych szczepień – tak, abyśmy w końcu uzyskali odporność zbiorową.

Masowe punkty szczepień w Warszawie mają ruszyć już 19 kwietnia. Miasto planowało uruchomić 13 lokalizacji. Po zmianach w MZ zdecydowano jednak o otwarciu 4 punktów.

Podlaskie. Nielegalne papierosy w pociągu towarowym z Białorusi

Masowe szczepienia w Warszawie - PUNKTY

Punkty rozmieszczone będą w 10 dzielnicach:

  • na Białołęce,
  • Targówku,
  • Wawer
  • Śródmieście.

Miasto uruchomi też specjalną linię autobusową 901 kursującą między Dworcem Centralnym a stadionem Legii.

Masowe punkty szczepień w Warszawie - czy trzeba być zameldowanym?

Rafał Trzaskowski poinformował również, że zameldowanie w stolicy nie będzie warunkiem koniecznym, by otrzymać szczepionkę.

W ramach akcji #WarszawaSzczepi uruchomimy specjalną stronę internetową, za pośrednictwem której przekazywać będziemy Wam najważniejsze informacje o punktach szczepień masowych, godzinach ich pracy i wszelkich zmianach. Punkty nie będą w żaden sposób powiązane z miejscem zamieszkania czy zameldowania, nie będzie rejonizacji, zatem wybór konkretnego punktu będzie należał wyłącznie do Was.

Źródło: Warszawa otwiera MASOWE PUNKTY SZCZEPIEŃ! Gdzie się zaszczepić przeciw COVID-19 w stolicy? [DATA, PUNKTY]