Balon

i

Autor: pixabay.com Balon

Warszawa: LOT BALONEM za zbieranie śmieci - jak wziąć udział w akcji?

2021-08-07 17:33

Pragniecie obejrzeć Warszawę z lotu ptaka? Wystarczy, że będziecie... zbierać śmieci! Trwa akcja sprzątania nadwiślańskiego lasu. Na tych, którzy będą sprzątać najbardziej wytrwale i pilnie, czeka wyjątkowa nagroda - lot balonem! W naszym artykule znajdziecie więcej szczegółów.

Lot balonem w Warszawie - to nagroda przewidziana dla uczestników akcji sprzątania śmieci w nadwiślańskim lesie. Przedsięwzięcie organizuje Dzielnica Wisła, która na swojej stronie na Facebooku zachęca wszystkich do udziału. Chodzi o to, by uprzątnąć las z tego, co zostawiają w nim ludzie. Nadwiślański las lęgowy to teren objęty programem Natura 2000. Spotkać można tam sarny, bobry, wydry, jeże, dziki i wiele innych zwierząt. Jest to też rejon gniazdowania gatunków ptaków objętych ochroną. Las jest też często odwiedzany przez warszawiaków i warszawianki. Niestety pozostawiamy tam po sobie mnóstwo śmieci. Akcja sprzątania Nadwiślańskiego Lasu Lęgowego to okazja by uprzątnąć to wyjątkowe miejsce i pokazać swoją proekologiczną postawę, a przy okazji, postarać się o niezapomniany lot balonem. Jak to zrobić? Zasady są proste i znajdziecie je w dalszej części artykułu.

Tak dopingowali Marie Andrejczyk

Lot balonem w Warszawie - akcja Wznieś się #NadWisłą

Dzielnica Wisła opisała zasady na swojej stronie na Facebooku. Zorganizowanych jest 6 zbiorek śmieci w lasach nadwiślańskich. Osoby, które wezmą udział przynajmniej w 4 zbiórkach (obowiązkowa jest ostania 18.09.2021) w nagrodę zostaną zaproszone na lot Balonem nad Wisła. Balon będzie zabierał małe grupki osób na loty widokowe na uwięzi. Poniżej daty i miejsca zbiórek śmieci:

  • 31.07 godz. 12:00 Plaża Żoliborz
  • 7.08 godz. 12:00 Plaża Saska
  • 14.08 Plaża Rusałka
  • 28.08 Plaża Aluzyjna
  • 05.09 Kamień Pawilon Edukacyjny
  • 18.09 Plaża Poniatówka

Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku i w poniższym poście.

Źródło: Warszawa: LOT BALONEM za zbieranie śmieci - jak wziąć udział w akcji?