Jakie sklepy otwarte w Wielkanoc 2021? W tych miejscach zrobisz zakupy w niedzielę 4.04 i poniedziałek 5.04

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Jakie sklepy otwarte w Wielkanoc 2021? W tych miejscach zrobisz zakupy w niedzielę 4.04 i poniedziałek 5.04

Warszawa: Jakie sklepy otwarte w Wielkanoc 2021? W tych miejscach zrobisz zakupy w niedzielę 4.04 i poniedziałek 5.04 [GODZINY OTWARCIA]

2021-04-01 18:47

Wielkanoc 2021. 4 kwietnia nie mamy niedzieli handlowej. Co więcej, to właśnie wtedy przypada Niedziela Wielkanocna, czyli największe z katolickich świąt. W związku z tym większość sklepów będzie wtedy zamknięta. Są jednak pewne wyjątki. Gdzie zrobić zakupy w święta? Które sklepy będą otwarte w niedzielę 4.04. i w poniedziałek 5.04.? Sprawdź godziny otwarcia.

Niedziela Wielkanocna i Lany Poniedziałek, czyli 4-5 kwietnia to duże święta. Oznacza to, że większość sklepów będzie w tym dniu zamknięta. Nie zrobimy zakupów w znanych sieciówkach, jak: Biedronka, Lidl, Auchan, Dino, Netto, Kaufland czy Carrefour. Te sklepy zostaną otwarte dopiero we wtorek 6 kwietnia i będą otwarte w tradycyjnych godzinach. Należy pamiętać, że niektóre sklepy sieci Lidl czy Biedronka w związku z dodatkowymi obostrzeniami są czynne dłużej - do godziny 24, albo nawet przez całą dobę.

Czytaj także: Wielkanoc 2021: Jak poświęcić koszyczek wielkanocny w domu? Czy będzie święcenie pokarmu w kościele?

Które sklepy czynne w niedzielę 4.04. [WIELKANOC 2021]

Niemal każda niedziela w roku, z wyjątkiem niedzieli handlowych, jest dniem wolnym od pracy. Niedziela Wielkanocna to dodatkowo święto, także jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Należy pamiętać, że w związku z tym większość sklepów będzie zamknięta.  Otwarte powinny być jednak:

  • małe sklepy osiedlowe,
  • niektóre sklepy Żabka,
  • niektóre sklepy Carrefour Express,
  • niektóre sklepy Lewiatan,
  • stacje benzynowe,
  • apteki,
  • restauracje.

Prawdopodobnie nawet jeśli sklepy będą otwarte, będą czynne krócej.

Czytaj także: Czy do koszyczka wielkanocnego można włożyć pizzę? Sprawdź, co musi się tam znaleźć!

Które sklepy czynne w poniedziałek 5.04. [WIELKANOC 2021]

W Lany Poniedziałek obowiązują dokładnie te same zasady, co w niedzielę 4.04. Poniedziałek Wielkanocny to także święto ustawowo wolne od pracy. Oznacza to, że większość sklepów będzie zamknięta.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Współczesne polskie seriale. Znasz ich bohaterów? Nawet bez TV 8 punktów to wręcz twoja powinność

Pytanie 1 z 10
Jak zginęła Hanka Mostowiak, którą w serialu „M jak Miłość’ grała Małgorzata Kożuchowska?
Tłum na Dworcu Centralnym w Warszawie
Źródło: Warszawa: Jakie sklepy otwarte w Wielkanoc 2021? W tych miejscach zrobisz zakupy 4-5.04.