Warszawa chce pomóc osobom w kryzysie bezdomności. W jaki sposób?

i

Autor: Pixabay

Warszawa chce pomóc osobom w kryzysie bezdomności. W jaki sposób?

2021-07-28 14:01

Ma zapewnić podstawowe prawa osobom w kryzysie bezdomności. Warszawski ratusz pracuje nad dokumentem, który zapewni między innymi adres do korespondencji. Na czym polega Warszawska Karta Praw Osób Doświadczających Bezdomności?

Igrzyska TOKIO 2020. Dyscypliny, które można trenować samemu | ESKA XD - Fit vlog #27

Warszawska Karta Praw Osób Doświadczających Bezdomności

To rozwiązanie ma pomóc osobom w kryzysie bezdomności. Warszawa i organizacje pozarządowe pracują nad Warszawską Kartą Praw Osób Doświadczających Bezdomności. Dokument ma zapewnić między innymi adres do korespondencji czy prawo do godnego schronienia:

- Dokument będzie dotyczył między innymi prawa do godnego tymczasowego schronienia, do podejmowania czynności niezbędnych do przetrwania, do korzystania z przestrzeni publicznej oraz do swobodnego poruszania się w niej, a także korzystania z publicznie dostępnych urządzeń sanitarnych i prawa do usług ratujących życie. Karta zapewni również osobom doświadczającym bezdomności fundamentalne prawa obywatelskie, czyli prawo do udziału w wyborach czy prawo do posiadania adresu korespondencyjnego - mówi Marzena Wojewódzka z Urzędu Miasta

Czytaj także: Warszawa: miasto analizuje oferty! Kiedy stanie most pieszo-rowerowy nad Wisłą?

QUIZ. Wakacyjne hity książkowe. Wiesz kto jest ich autorem? 8/10 punktów to absolutne minimum!

Pytanie 1 z 10
Autorką serii książek o przygodach młodego czarodzieja, Harrego, jest:

Kiedy karta dla osób w kryzysie bezdomności wejdzie w życie?

W ramach pracy nad kartą odbyło się już ponad dwadzieścia spotkań - między innymi z fundacjami, Strażą Miejską czy Policją. Tak aby rozwiązania zawarte w karcie faktycznie pomogły:

- Celem powstającej karty będą także przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniu osób żyjących na ulicy oraz uwrażliwienie mieszkańców miasta i służb. Nikt nie powinien doświadczać bezdomności, ale jeśli już do niej dochodzi, prawa i godność osób w kryzysie bezdomności powinny podlegać ochronie - mówi Marzena Wojewódzka z Urzędu Miasta

Warszawska Karta Praw Osób Doświadczających Bezdomności ma wystartować w przyszłym roku. Podobne dokumenty działają już w Wielkiej Brytanii, Francji, Słowenii czy Hiszpanii.

Czytaj także: Olimpiada 2020: KRZYSZTOF CHMIELEWSKI - pływak z Targówka w finale 200 m. motylkiem!

Asfalt z gumy. Wady, zalety, cena, wytrzymałość | ESKA XD - Prosto z salonu #27
Źródło: Warszawa chce pomóc osobom w kryzysie bezdomności. W jaki sposób?