Warmińsko-mazurskie. Niemal 100 cudzoziemców zatrudnionych nielegalnie. Przedsiębiorcy ukarani

i

Autor: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej Warmińsko-mazurskie. Niemal 100 cudzoziemców zatrudnionych nielegalnie. Przedsiębiorcy ukarani

Warmińsko-mazurskie. Niemal 100 cudzoziemców zatrudnionych nielegalnie. Przedsiębiorcy ukarani

2021-06-08 10:56

Przedsiębiorcy z woj. warmińsko-mazurskiego od początku roku niezgodnie z prawem zatrudniali 91 cudzoziemców. Ukarano ich za to 92 tys. zł grzywny - poinformowała rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiej straży granicznej Mirosława Aleksandrowicz.

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej od początku roku sprawdzili legalność zatrudnienia 954 obcokrajowców. - W większości byli to obywatele Ukrainy i Białorusi, ale też Bangladeszu, Gruzji, Indii, Indonezji, Nepalu, czy Uzbekistanu - podała Aleksandrowicz.

Firmy zatrudniające obcokrajowców działały w branżach: gastronomicznej, budowlanej, usługowej, przetwórczej i produkcyjnej.

- Stwierdzone naruszenia przepisów dotyczyły m.in. pracy bez zezwolenia lub na innych warunkach niż wskazane w zezwoleniu. Oprócz tego z cudzoziemcami nie zawarto odpowiednich umów - poinformowała Aleksandrowicz i dodała, że sądy wymierzyły kontrolowanym przedsiębiorcom grzywny na łączną kwotę blisko 92 tys. zł. (PAP)

Ile zarabia się w straży granicznej? Zarobki, dodatki i wsparcie finansowe

Raport z anteny 7.06, godz.10
Źródło: Warmińsko-mazurskie. Niemal 100 cudzoziemców zatrudnionych nielegalnie. Przedsiębiorcy ukarani