Wakacje 2021. Będą połączenia autobusowe z lotniska w Szymanach na Mazury [MAPY]

2021-06-23 10:45

Będą wakacyjne połączenia autobusowe z lotniska w Szymanach! Uruchomiona zostanie linia łącząca lotnisko Olsztyn- Mazury w Szymanach z miastami Krainy Wielkich Jezior Mazurskich, m.in. do Mikołajek, Mrągowa, Giżycka, Węgorzewa i Pisza. Szczegóły w materiale poniżej.

O uruchomieniu wakacyjnych linii autobusowych lotnisko Olsztyn-Mazury poinformowało w mediach społecznościowych.

- Nowe połączenie autobusowe powstało z myślą o lepszym skomunikowaniu lotniska z regionem i dedykowane jest zarówno turystom odwiedzającym Warmię i Mazury, jak też mieszkańcom województwa planującym podróż na południe Polski - poinformował port lotniczy. Dodano, że rozkłady jazdy autobusów będą dopasowane do rozkładu lotów na kierunkach krajowych do Krakowa i Wrocławia.

Lotnisko w Szymanach podało, że bezpośrednie połączenia autobusowe będą realizowane do miejscowości: Mikołajki, Mrągowo, Giżycko, Węgorzewo, Ruciane-Nida, Pisz, Orzysz oraz Ełk i Grajewo. Z Szyman są realizowane już połączenia autobusowe do Szczytna, Pasymia i Olsztyna. Do tego ostatniego miasta z lotniska i na lotnisko kursuje także szynobus. Na wszystkich trasach autobusowych będzie wymagana wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Raport z anteny 22.06, godz.10

Chcesz coś napisać na ten temat? Chętnie poznamy Twoją opinię! Podziel się nią z nami w komentarzu niżej!

Źródło: Wakacje 2021. Będą połączenia autobusowe z lotniska w Szymanach na Mazury [MAPY]