W Warszawie powstanie Instytut Zdrowia Kobiet! Otwarcie już w styczniu

2021-09-29 19:21

Depresja poporodowa, późne macierzyństwo i choroby nowotworowe. To tylko część problemów, którymi zajmie się nowy Warszawski Instytut Zdrowia Kobiet. Będzie leczył, diagnozował i opiekował się kobietami w rożnym wieku - od dziewczynki po seniorkę! Powstanie na terenie dwóch szpitali. Których? Dowiesz się więcej z dalszej części tekstu.

Poradnik Zdrowie: kiedy iść do onkologa?

W stolicy powstanie Warszawski Instytut Zdrowia Kobiet!

Będzie to efekt połączenia szpitala Bielańskiego ze szpitalem Inflancka, który tonie w długach. Przekształcenie tych placówek pozwoli miastu uratować szpital przy Inflanckiej. Warszawski Instytut Zdrowia Kobiet ma wykraczać poza ramy klasycznie pojmowanej ginekologii i objąć kobiety wielospecjalistyczną opieką m.in. w zakresie:

  • położnictwa,
  • patologii ciąży,
  • diagnostyki i terapii płodu,
  • leczenia niepłodności,
  • endokrynologii ginekologicznej,
  • ginekologii onkologicznej,
  • operacyjnej,
  • geriatrycznej,
  • zespołu zdrowia psychicznego.

Czytaj także: Rewolucja w walce z Covid-19? Naukowcy z WAT pracują nad systemem FACE-COV

- Instytut ma przede wszystkim stać się platformą do budowania świadomości zdrowia współczesnej kobiety. To olbrzymie wyzwanie organizacyjne, ale zważywszy na spadającą liczbą urodzeń z jednej strony i rosnące potrzeby z drugiej, jesteśmy gotowi na podjęcie się tych wyzwań, w trosce o zdrowie i życie mieszkanek naszego miasta ​- tłumaczy wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

Czytaj także: Niemal co dziesiąte mieszkanie komunalne na Pradze Płn. bez WC! Te warunki to koszmar!

Warszawski Instytut Zdrowia zajmie się m.in. spadkiem liczby porodów, depresją poporodową, późnym macierzyństwem czy chorobami nowotworowymi. - Będziemy otwarci na wszystkie kobiety, od małych dojrzewających dziewczynek poprzez kobiety w ciąży po seniorki - mówi dyrektor szpitala Bielańskiego Dorota Gałczyńska-Zych, która zostanie kierownikiem nowej placówki. Warszawskich Instytut Zdrowia zacznie działać w styczniu przyszłego roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Pytanie 1 z 10
Który z braci Golec jest za gwiazdką?
QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy
Źródło: W Warszawie powstanie Instytut Zdrowia Kobiet! Otwarcie już w styczniu