W stolicy powstaną nowe buspasy! Chodzi o ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r.

i

Autor: zdm.waw.pl W stolicy powstaną nowe buspasy! Chodzi o ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r.

W stolicy powstaną nowe buspasy! Chodzi o ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r.

2021-08-26 15:54

Osoby korzystające z komunikacji miejskiej na Ochocie mogą odetchnąć z ulgą! Na ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. powstaną buspasy. Ich celem jest usprawnienie ruchu na tym odcinku drogi. Skorzystają na tym przede wszystkim pasażerowie autobusów, którzy dzięki temu unikną długiego stania w korkach. Prace już ruszyły!

Nowy buspas w Warszawie

Dobra wiadomość dla pasażerów komunikacji miejskiej na Ochocie! Na ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. powstaną buspasy. Jak mówi rzecznik Zarządu Dróg Miejskich, Jakub Dybalski - zostaną one wyznaczone na odcinku między ulicami Szczęśliwicką a Grójecką.

SEKRETY Tour de Pologne. Rowerem dookoła Polski | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #29

- To jest mniej więcej 600 m odcinek między skrzyżowaniami, na którym często autobusy utykały w ruchu ulicznym. Stąd właśnie ta zmiana. Dzięki temu warszawiacy, którzy przejeżdżają tę część miasta autobusem, nie staną w korku - tłumaczy Jakub Dybalski.

Psychotest. Czy jesteś zazdrosna/zazdrosny?

Pytanie 1 z 7
Jak często kłócisz się z partnerem/partnerką o inne osoby?

Nowy buspas w Warszawie - prace trwają

Jak dodaje Jakub Dybalski - prace w terenie już się rozpoczęły:

- Na razie w tym miejscu stanęły już znaki pionowe. Pozostało namalowanie znaków poziomych na jezdni. Według planów powinno stać się to do końca sierpnia, choć wiele zależy od pogody, bo żeby to zrobić jezdnia musi być sucha - mówi Jakub Dybalski.

W związku z pojawieniem się buspasów zlikwidowane zostaną trzy lewoskręty. M.in. z ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. nie będzie można skręcić w lewo w ulicę Białobrzeską jadąc w obu kierunkach.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: W stolicy powstaną nowe buspasy! Chodzi o ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r.