W przyszłym tygodniu start szczepień w warszawskich szkołach. Ale... nie we wszystkich!

i

Autor: Pixabay

W przyszłym tygodniu start szczepień w warszawskich szkołach. Ale... nie we wszystkich!

2021-09-10 21:31

Już w poniedziałek startuje akcja szczepień w warszawskich szkołach. Jednak nie we wszystkich się one odbędą. Dlaczego? Ratusz uspokaja!

Szczepienia w szkołach już od poniedziałku

Już w poniedziałek w stołecznych szkołach rozpocznie się wielka akcja szczepień. Jednak nie we wszystkich. W części placówek zainteresowanie szczepieniami jest niewielkie lub wręcz zerowe. Jak mówi Marzena Wojewódzka ze stołecznego ratusza - wstępnie na szczepienia zgłosiły się 3 tys. osób. Dane nie powinny jednak niepokoić.

FIGURA MODELKI/FIGURA TANCERKI - jak ONE to ROBIĄ? | ESKA XD - Fit vlog #31

- Wśród dzieci i młodzieży mamy bardzo wysoki poziom zaszczepienia. Dlatego, że z tej grupy liczącej około 120 tys. osób ponad 70 tys. już się zaszczepiło. Widać więc, że rodzice też bardzo odpowiedzialnie do tego podeszli - mówi Marzena Wojewódzka.

Niskie zainteresowanie szczepieniami w szkołach

Niewielkie zainteresowanie szczepieniami wskazuje dyrektor LO nr 27 Anna Koszycka, ale podkreśla, że większość uczniów deklaruje w rozmowach, że są już zaszczepieni.

- Punkt szczepień po informacji, że jest pięcioro zainteresowanych powiedział, żeby poszli do punktów ogólnych, że nie będzie tego robił w szkole. Co jest dla mnie zrozumiałe, bo operacja logistyczna byłaby zbyt skomplikowana - mówi Anna Koszycka.

Quiz. Kultowe gry komputerowe. Pamiętasz je z dzieciństwa?

Pytanie 1 z 10
Niezykle popularną grę "Heroes" można zaliczyć do:

Kampania informacyjna zachęcająca do szczepień w polskich szkołach trwa od początku września.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: W przyszłym tygodniu start szczepień w warszawskich szkołach. Ale... nie we wszystkich!