W 3 minuty zarobił 24 punkty karne. To się nazywa wynik!

i

Autor: Pixabay / Policja lubuska

W 3 minuty zarobił 24 punkty karne. To się nazywa wynik!

2022-10-07 15:59

Rock’n’roll i szybkie motocykle lub samochody bardzo się lubią, jednak bezpieczeństwo swoje i innych to podstawa. Niestety u niektórych kierowców występuje tajemnicza choroba dramatycznie zwiększająca ciężar stopy. Symptom pojawia się za każdym razem, gdy wsiądą do auta. W tej historii to nie byle jaki samochód.

Tadeusz Nalepa śpiewał kiedyś o kapliczce, co stoi przy drodze i przypomina by nie pędzić bez opamiętania, nawet jeśli „na ten wóz czekałeś długo, to jest Rolls-Royce, to Cadillac twój”. Może ten kawałek powinien być częściej przypominany, bo bohater tej historii ewidentnie nie przejmował się tym, co może się wydarzyć.

Lubuska policja donosi o wyjątkowym, niestety w negatywny sposób, zachowaniu 44-latka, którego zatrzymano na jednej z dróg. Kierującemu Maserati wystarczyły zaledwie 3 minuty by zarobić 24 punkty karne i mandat w wysokości 1800 zł. Jak to zrobił? Jak donoszą funkcjonariusze: po pierwsze przekroczył dozwoloną prędkość i to dość porządnie, a po drugie wyprzedzał na trzeciego nie przejmując się podwójną ciągłą. Przyznajemy, solidna kombinacja.

Od 17 września w Polsce obowiązują zmienione przepisy dotyczące ruchu drogowego. Wśród najważniejszych zmian jest wprowadzenie przewinień, za które można dostać 15 punktów za jednym razem. Zniknęły tak popularne wśród kierowców kursy redukujące liczbę punktów karnych. Dostałeś? Przykro mi, zostają w rejestrze i zerują się dopiero po 2 latach. Obowiązuje także nowy taryfikator mandatów, który naprawdę może porządnie zaboleć miłośników nieprzepisowej jazdy.

Måneskin dla Eska Rock!