Aleksandar Vuković

i

Autor: PAP Leszek Szymański Aleksandar Vuković

VUKOVIĆ wrócił do LEGII - najważniejsze informacje o trenerze Wojskowych

2021-12-14 10:11

Po porażce z Wisłą Płock Marek Gołębiewski zrezygnował z funkcji trenera Legii Warszawa. Powołano więc nowego, tymczasowego szkoleniowca. Stanowisko kolejny już raz obejmie Aleksandar Vuković. W artykule znajdziecie najważniejsze informacje o trenerze Legii.

Aleksandar Vuković trenerem Legii Warszwa - taką informację podano w poniedziałek, 13. grudnia po tym, gdy ze stanowiska zrezygnował Marek Gołębiewski. Selekcjoner drugiej kadry objął drużynę po Czesławie Michniewiczu, jednak nie zdołał wyprowadzić klubu z zapaści. W meczu przeciwko Wiśle Płock Legia przegrała 0-1 i Gołębiewski postanowił się zwolnić. Zarząd Legii poinformował wówczas, że do końca sezonu piłkarzy trenować będzie właśnie Vuković. Serb był już szkoleniowcem Wojskowych i wywalczył z nimi mistrzostwo Polski. Jego obecne zadanie to wyprowadzenie klubu na prostą - po spotkaniu z Wisłą Płock Legia Warszawa zamyka tabelę Ekstraklasy. Warto przypomnieć sobie, kim jest słynny "Vuko". W dalszej części artykułu znajdziecie najważniejsze informacje na temat Aleksandara Vukovića.

Nie chcieli założyć maseczek. Policja użyła paralizatora

Aleksandar Vuković - wiek

Aleksandar Vuković przyszedł na świat 25. sierpnia 1979 roku w Banja Luka. Obejmując posadę tymczasowego trenera Legii Warszawa miał więc 42 lata.

Aleksandar Vuković - ile razy trenował Legię Warszawę?

Vuković zaczynał od gry w Legii Warszawa (najczęściej na pozycji defensywnego pomocnika). Po zakończeniu kariery w 2013, rozpoczął pracę w sztabach szkoleniowych. Najpierw jako asystent trenera Korony Kielce. W 2014 został zatrudniony jako szkoleniowiec młodzieżówki Legii Warszawa, a potem jako asystent Jacka Magiery w zespole rezerw.

Asystentem szkoleniowca pierwszego składu został w sezonie 2015/16. Członkiem sztabów trenerskich był za kadencji Hasiego, Magiery, Jozaka i Klafuricia. W tym czasie kilkukrotnie obejmował funkcję tymczasowego szkoleniowca. Stanowisko głównego selekcjonera objął zaś 10. maja 2019. Posadę utrzymał do 2020 roku. Teraz przejmuje zespół po Gołebiewskim. Niżej zamieszczamy wykaz sztabowych posad Vukovića:

  • 2015 - trener młodzieżówki
  • 2015 - asystent II. kadry
  • 2015–2019 asystent I. kadry
  • 2016 - tymczasowy trener I. kadry
  • 2018 - tymczasowy trener I. kadry
  • 2019–2020 trener I. kadry
  • 2021 - tymczasowy trener I. kadry

Aleksandar Vuković - za co został zwolniony?

Podobnie, jak w przypadku Czesława Michniewicza, Aleksandar Vuković stracił posadę przez słabe wyniki. Decyzja zapadła we wrześniu, po przegranej 1-3 z Górnikiem Zabrze. Wcześniej "Vuko" zaliczył kilka innych porażek. To przesądziło o zwolnieniu. Mimo to, Vukovic od roku był na liście płac Legii Warszawa.

Aleksandar Vuković odpowiednim trenerem na czasy kryzysu?

Wiadomo, że celem Legii Warszawa jest sprowadzenie na Łazienkowską 3. Marka Papszuna. Vuković może się jednak okazać najodpowiedniejszym trenerem na obecne czasy. Legia Warszawa zalicza bowiem najgorszy sezon w swojej historii. Klub spadł na dno tabeli Ekstraklasy. Morale dodatkowo podkopał incydent z atakiem pseudokibiców na piłkarzy Legii. Vuković, ceniony za charyzmę, może wyprowadzić drużynę na prostą przed końcem sezonu. Jego debiut wyznaczono na 15. grudnia w zaległym meczu ekstraklasy z Zagłębiem Lubin.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: VUKOVIĆ wrócił do LEGII - najważniejsze informacje o trenerze Wojskowych