VERVA Warszawa ORLEN Paliwa rozpoczyna walkę o medale PlusLigi

2021-03-19 21:27

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa staje przed szansą na awans do strefy medalowej PlusLigi. Stołeczni siatkarze w ćwierćfinale zmierzą się z Treflem Gdańsk.

Ćwierćfinałowa rywalizacja w PlusLidze toczy się do dwóch wygranych meczów. Do pierwszego spotkania pomiędzy zespołami z Warszawy i Gdańska dojdzie w sobotę 20 marca w Ergo Arenie, do rewanżu zaś – tydzień później w Arenie Ursynów. Na ewentualną trzecią potyczkę ekipy wrócą do Trójmiasta. – Trefl fazę zasadniczą zakończył na trzecim miejscu, a my na szóstym. Rywale mają więc przewagę własnej hali przy remisowym stanie rywalizacji. Ale nie przejmujemy się tym. Chcemy zagrać najlepiej, jak potrafimy i wywalczyć awans do półfinału – zapowiedział trener Andrea Anastasi.

Czytaj także: Będą grać w piłkę bez podziałów i uprzedzeń! Niebawem rusza kolejna edycja Etnoligi

Dla szkoleniowca VERVY i jego asystentów – Karola Rędziocha i Piotra Grabana – rywalizacja z Treflem będzie wyjątkowa. To właśnie w Gdańsku spędzili kilka wspaniałych i pełnych sukcesów lat swojej kariery. – Kocham Gdańsk! – powtarza Anastasi. Sentymentów jednak nie będzie. – Jesteśmy dobrze przygotowani i chcemy wejść do strefy medalowej. Jesteśmy nastawieni na twardą walkę – zapewnił Piotr Graban. – Spodziewam się zaciętych i wyrównanych meczów. Mam nadzieję, że dwa z nich zakończą się na naszą korzyść i to my będziemy cieszyć się z awansu do półfinału – dodał.

Najbliższy rywal VERVY był rewelacją fazy zasadniczej PlusLigi. Ekipa Michała Winiarskiego z 26 rozegranych meczów zwyciężyła w 17, a stołecznych pokonała dwukrotnie. – Przegraliśmy z Treflem zarówno w pierwszej, jak i drugiej rundzie. Oba te mecze rozegraliśmy zaraz po prawie miesięcznej przerwie spowodowanej koronawirusem. Miało to duży wpływ na nasze wyniki, a co za tym idzie – na miejsce w tabeli – powiedział Piotr Graban.– Największym atutem Trefla jest drużynowość i chemia. Ekipa z Gdańska zawsze walczy do końca. Nie ma tam wybitnych jednostek, które potrafią same wygrać mecz. Ale nie można zapominać o zawsze kapitalnym Mariuszu Wlazłym czy młodym i solidnym Bartłomieju Lipińskim. Trefl ma także bardzo dobrych środkowych, ale nie ma sensu wymieniać każdego z osobna. To bardzo wyrównana drużyna – przeanalizował drugi trener VERVY Warszawa ORLEN Paliwa.

Trefl Gdańsk - VERVA Warszawa Orlen Paliwa: Gdzie oglądać?

Pierwszy mecz pomiędzy Treflem Gdańsk i VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa rozpocznie się o 14.45. Poprowadzą go Agnieszka Michlic i Maciej Maciejewski. Komisarzem zawodów będzie Krzysztof Ratajczak, a kwalifikatorem – Dariusz Jasiński. Transmisję z Ergo Areny przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

Arab przed galą Borka: Schowałem dumę do kieszeni

QUIZ. Pokazujemy tylko LOGO znanej firmy! Rozpoznasz ją? Nie wszyscy dadzą radę

Pytanie 1 z 10
Logo należy do firmy...
QUIZ. Pokazujemy tylko kawałek LOGA znanej firmy! Rozpoznasz ją? Nie wszyscy dadzą radę
Źródło: VERVA Warszawa ORLEN Paliwa rozpoczyna walkę o medale PlusLigi