Z Warszawy

Utrudnienia w centrum Warszawy. Zamknięty tunel pod Marszałkowską generuje korki

2024-07-08 14:16

Od ponad tygodnia zamknięty jest tunel w ciągu ulicy Złotej na warszawskim Śródmieściu. Pozwalał on kierowcom na przejazd na drugą stronę Marszałkowskiej bez stania na światłach i zawracania. Część okolicznych mieszkańców skarży się na to, jak obecnie wygląda sytuacja.

Spis treści

  1. Zmiany w centrum stolicy - zamknięty tunel pod Marszałkowską
  2. Zamknięty tunel, większe korki

Zmiany w centrum stolicy - zamknięty tunel pod Marszałkowską

Kierowcy narzekają na zmiany w centrum stolicy. Od 27 czerwca nie działa tunel pod ulicą Marszałkowską. To definitywna decyzja - obiekt ma zostać zasypany. Związane jest to z przebudową m.in. placu Defilad i przestrzeni przed Pałacem Kultury - w tym miejscu ma powstać Plac Centralny.

Zmiany w organizacji ruchu najbardziej dają się we znaki okolicznym mieszkańcom, ale i tym, którzy przejeżdżają tędy codziennie w drodze z pracy. Tunel w ciągu ulicy Złotej zapewniał możliwość przejazdu na drugą stronę ulicy Marszałkowskiej i tym samym szybką zmianę kierunku jazdy - np. w stronę Mokotowa. Teraz, aby zawrócić, trzeba stać w korku na Marszałkowskiej, aż do ronda Dmowskiego albo Świętokrzyskiej.

Zamknięty tunel, większe korki

Skutkiem zamknięcia tunelu jest przerzucenie się ruchu na inne, pomniejsze uliczki warszawskiego Śródmieścia. Daje się to odczuć zwłaszcza na ulicy Sienkiewicza oraz Jasnej. W godzinach szczytu zdarza się, że ulice te praktycznie stoją.

Na odpowiedź mieszkańców nie trzeba długo czekać - ci zapowiadają bowiem protesty. Tym bardziej, że to kolejna dotkliwa zmiana w tej części miasta, która wpływa na komfort codziennego życie w sercu stolicy.

Nowe Centrum Warszawy - wizualizacje:

Nowy budynek Muzeum Sztuki Nowoczesnej podzielił warszawiaków
Listen on Spreaker. Źródło: Utrudnienia w centrum Warszawy. Zamknięty tunel pod Marszałkowską generuje korki