URSYNÓW: Muniek Staszczyk i Dr. Misio NAGRALI UTWÓR w obronie Psiej Górki

i

Autor: YouTube FreeQ ButiQ / https://www.youtube.com/channel/UCUib626pM5H3K5fleS7DZrA Małe Psy w obronie Psiej Górki Ursynów (Kryzys Remix)

URSYNÓW: Muniek Staszczyk i Dr. Misio ŚPIEWAJĄ W OBRONIE PSIEJ GÓRKI

2021-04-19 12:55

Mieszkańcy Ursynowa chcą, by słynna Psia Górka zachowała swój wyjątkowy, jak na Warszawę, dziki charakter. W obronę tego miejsca zaangażowali się też artyści! Muniek Staszczyk i Dr. Misio zaśpiewali w nowej wersji znanego utworu, by zaprotestować przeciw planowanym zmianom.

Psia Górka - każdy mieszkaniec dzielnicy Ursynów dobrze wie, o jakie miejsce chodzi. Duża połać zieleni u zbiegu ulic Rosoła i Gandhi to jeden z najczęściej wybieranych przez tamtejszych warszawiaków terenów na spacer z psem. Psia górka, dzięki niezagospodarowanej i częściowo dzikiej przestrzeni, jest wprost idealnym miejscem na zabawy z czworonogiem. Ponadto zieleń, drzewa i zarośla stanowią tam coraz rzadziej już spotykany w Warszawie widok natury pozostawionej samej sobie. Psia górka nie zmieniła się praktycznie od lat 80-ych, kiedy to usypano pagórek z ziemi używanej przy budowie tamtejszych bloków. Niedługo wszystko jednak może wyglądać inaczej, a miejsce straci swój charakter. Decyzję o zagospodarowaniu Psiej Górki miasto podjęło już kilka lat temu. W 2020 roku postanowiono zaś, że powstanie tam park Polskich Wynalazców. Mieszkańcy Ursynowa sprzeciwiają się pomysłowi, który zakłada wybudowanie w miejscu górki wielkiego placu zabaw. W protest zaangażowali się też artyści. Muniek Staszczyk z T.Love, Arkadiusz Jakubik, czyli Dr Misio, zaśpiewali w nowej wersji punkowego hitu grupy Kryzys.

Tak zmienia się obwodnica Gocławia

Małe Psy w obronie Psiej Górki

Muniek Staszczyk i Dr Misio śpiewają utwór Małe Psy zespołu Kryzys. W nagraniach wzięli też udział Piotr Słodkowski oraz Glenn Zen "glennSKii" Meyer-Greer z grupy FreeQ ButiQ. Twórcy zachęcają, by bezpłatnie kopiować i udostępniać piosenkę w ramach obrony słynnej Psiej Górki. Posłuchajcie, jak brzmią Małe Psy w obronie Psiej Górki Ursynów.

Przypomnijmy tez oryginał utworu:

Psia Górka - petycja w sprawie ochrony wyjątkowego terenu

Obronę Psiej Górki można też wesprzeć podpisując petycję skierowaną do Burmistrza Ursynowa. Czytamy w niej o sprzeciwie wobec zabudowy „lasku” przy górce, co może wiązać się z koniecznością wycięcia przynajmniej części rosnących tam drzew, wśród których widywane są liczne gatunki ptaków, w tym także objętych ścisłą ochroną gatunkową. Petycję w obronie Psiej Górki możecie znaleźć tutaj.

Źródło: URSYNÓW: Muniek Staszczyk i Dr Misio ŚPIEWAJĄ W OBRONIE PSIEJ GÓRKI