Ulewy i burze w całej Polsce  [MAPA OSTRZEŻEŃ IMGW]

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne/IMGW Ulewy i burze w całej Polsce [MAPA OSTRZEŻEŃ IMGW]

Ulewy i burze w całej Polsce. Ponad 1000 interwencji strażaków [MAPA OSTRZEŻEŃ IMGW]

2021-08-31 19:25

Deszcz, burze i silny wiatr. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydaje kolejne ostrzeżenia, a strażacy odbierają kolejne telefony z prośbami o pomoc. Do tej pory było ponad tysiąc interwencji w całej Polsce. Sprawdź mapy ostrzeżeń IMGW.

Ponad 1100 interwencji w całej Polsce. Najgorzej w ostatnich godzinach było w woj. świętokrzyskim, na Śląsku oraz w Małopolsce. Tylko w woj. śląskim strażacy wyjeżdżali do akcji blisko 300 razy. Najwięcej pracy mają w powiecie będzińskim i Mysłowicach. - Strażacy musieli wypompować wodę z zalanych ulic, piwnic, zalanych garaży. Również usuwano przewrócone drzewa z dróg, z chodników, niebezpiecznie zwisające gałęzie i konary - mówi bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej.

W 11 województwach obowiązują ostrzeżenia IMGW związane z intensywnymi opadami deszczu. To powoduje kłopoty związane ze wzrostem poziomu rzek. Poniżej przedstawiamy mapę ostrzeżeń meteorologicznych oraz hydrologicznych. Zobacz mapę:

IMGW: Mapa ostrzeżeń meteorologicznych

i

Autor: IMGW, zrzut ekranu IMGW: Mapa ostrzeżeń meteorologicznych
IMGW: Mapa ostrzeżeń hydrologicznych

i

Autor: IMGW, zrzut ekranu IMGW: Mapa ostrzeżeń hydrologicznych

- Kiedy intensywnie mocno pada deszcz i wieje silny wiatr, więc tutaj w tych lokalnych rzekach mogą wystąpić stany alarmowe lub ostrzegawcze. Cały czas jesteśmy w kontakcie ze służbami zarządzania kryzysowego na szczeblu powiatowym, ale także i wojewódzkim - dodaje Kierzkowski.

Stany alarmowe na rzekach najwyższego - trzeciego stopnia - mamy w Małopolsce, na Śląsku i w województwie łódzkim.

Raport z anteny 31.08, godz.10

Skróty młodzieżowe - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 9
Co oznacza skrót NW?
Źródło: Ulewy i burze w całej Polsce. Ponad 1000 interwencji strażaków [MAPA OSTRZEŻEŃ IMGW]