Ukryte funkcje wózków sklepowych

i

Autor: Alexas_Fotos

Ukryte funkcje dużych i małych wózków sklepowych. To ułatwi twoje zakupy!

2021-12-06 9:13

Wózki sklepowe mają swoje dodatkowe funkcje, o których mogłeś nie wiedzieć. Korzystając z nich możemy ułatwić sobie tę codzienną czynność. Robienie zakupów wcale nie musi być meczące, a szczególnie teraz w okresie przedświątecznym, gdy w różnego rodzaju sklepach aż roi się od klientów! Jakie ukryte funkcje mają wózki sklepowe?

Robienie zakupów bywa męczące, szczególnie po ciężkim dniu w pracy. Jednak wielokrotnie sytuacja zmusza nas do wejścia do sklepu i wzięcia chociażby najpotrzebniejszych rzeczy, których akurat nam zabrakło. Niekiedy musimy zabrać ze sobą wózek. I to właśnie dzięki niemu wizyta w sklepie może przebiec szybciej, a przede wszystkim sprawniej, nie męcząc nas dodatkowym dźwiganiem. Co więcej, nie tylko duże wózki mają dodatkowe, ukryte funkcje. Te mniejsze, które ciągniemy za sobą również mogą ułatwić nam robienie zakupów! Jakie ukryte funkcje mają wózki sklepowe?

CZYTAJ TAKŻE: Ukryte funkcje kas samoobsługowych. Można zaoszczędzić pieniądze!

Ukryte funkcje wózków sklepowych: duże wózki

W dużym wózku, który zazwyczaj wybieramy na większe zakupy jest kilka ukrytych funkcji. Jakich? Z przodu wózka, zaraz za rączką znajdziemy siedzisko dla dziecka. Przy tej części powinien być zamontowany hak, na którym możemy powiesić torebkę, torbę na zakupy, czy plecak. Co z pewnością ułatwi nam zakupy. Samo siedzisko dla dziecka, początkowo miało inną funkcję. Pomysłodawcom takiego rozwiązania chodziło o stworzenie dodatkowej przestrzeni na duże produkty, jak zgrzewka wody. Tak, aby nie zabrały one miejsca w głównej części wózka.

Jeżeli jednak wybieramy się na zakupy z dziećmi i sadzamy je w siedzisku, to dodatkowe miejsce na np. zgrzewkę wody możemy znaleźć poniżej kosza zakupowego. W niektórych sklepach, wózki są tak skonstruowane, że pomiędzy kołami znajdują się dwie równoległe do kół metalowe belki. Na nich również możemy bezpiecznie ustawić zgrzewkę wody.

Ukryte funkcje wózków sklepowych: małe wózki

Mniejsze wózki, które ciągniemy za sobą są dobrym rozwiązaniem na szybkie zakupy. Wchodząc do sklepu, zabieramy kilka najpotrzebniejszych rzeczy i mkniemy w stronę kas. Problem pojawia się właśnie w tym momencie. Wyciągając zakupy trzeba się schylać, co jest męczące i niewygodne, szczególnie jeżeli klient za nami postanowił stanąć zdecydowanie za blisko. Ale jest na to sposób! Jaki? Każdy mniejszy koszyk powinien być specjalnie wyprofilowany w taki sposób, by można go było podnieść i oprzeć o bok lady z taśmą. Wówczas nie trzeba się schylać po każdy produkt, a jedynie wyciągnąć do z kosza i położyć na taśmę.

Ruszyło lodowisko na Rynku Starego Miasta
Źródło: Ukryte funkcje dużych i małych wózków sklepowych. To ułatwi twoje zakupy!