Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Ukraiński wywiad: Rosjanie przygotowują się do wywołania epidemii

2022-05-02 18:46

Ukraiński wywiad wojskowy przekazał niepokojące informacje dotyczące możliwych kolejnych posunięć wojsk rosyjskich. Zdaniem wywiadu Rosjanie przygotowują się do wywołania epidemii cholery w kilku regionach. Gdzie zdaniem wojskowych może dojść do użycia tego rodzaju broni biologicznej i w jakim celu, dowiecie się z artykułu.

Rosjanie mogą użyć broni biologicznej?

Rosjanie przygotowują się do epidemii cholery w regionach graniczących z Ukrainą – utrzymuje ukraiński wywiad wojskowy, dodając, że Rosja może planować prowokację, by oskarżyć Kijów o „użycie broni biologicznej”.

HUR – Zarząd Główny Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy informuje, że rosyjska główna lekarka sanitarna Anna Popowa podpisała rozporządzenie w sprawie „dodatkowych przedsięwzięć w ramach profilaktyki cholery”.

„Szczególną uwagę zwraca się w nim na regiony przy granicy z Ukrainą – obwody briański, kurski, biełgorodzki, woroneski, rostowski, Kraj Krasnodarski i okupowany Krym” – powiadamia wywiad wojskowy w Telegramie.

Wśród opisanych zaleceń jest m.in. przygotowanie laboratoriów do testów na cholerę, wzmocnienie kontroli w obiektach handlowych i miejscach dużego skupienia ludności, a także rozpowszechnianie informacji o profilaktyce tej choroby. Do 1 czerwca placówki medyczne mają być przygotowane do działań w ramach przeciwdziałania epidemii.

„Prawdopodobnie pod koniec maja lub na początku czerwca władze Rosji mogą posunąć się do prowokacji w regionach graniczących z Ukrainą. Odpowiedzialnością za to tradycyjnie będą próbować obarczyć Ukrainę, obwiniając ją o "zastosowanie broni biologicznej"” – podano w komunikacie.

Źródło: Ukraiński wywiad: Rosjanie przygotowują się do wywołania epidemii