Komputer

i

Autor: pixabay.com Komputer

Udawała studentkę, by kraść laptopy - to nie jedyne przestępstwo 30-latki!

2021-06-23 12:02

Śledztwo w sprawie laptopów ginących na jednej z warszawskich uczelni doprowadziło do namierzenia winnej 30-latki. Podczas aresztowania policjanci nakryli ją podczas popełnienia innego przestępstwa. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule.

Na uczelnię wchodziła jako studentka - budynek opuszczała z kradzionym laptopem

Na jednej z warszawskich uczelni od początku roku ginęły laptopy. W sumie ukradziono 12 komputerów, których łączna wartość wyniosła około 21 tysięcy złotych. Sprawą zajęli się operacyjni z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Policjanci w toku śledztwa ustalili, że za kradzieżami może stać 30-latka bez stałego miejsca zamieszkania. Jak dokonywała kradzieży? Okazuje się, że kobieta wchodziła na uczelnię udając studentkę. Budynek opuszczała już z kradzionym sprzętem. Zebrane dowody pozwoliły mundurowym na dokonanie jej zatrzymania. Policjanci udali się do mieszkania, w którym miała przebywać. Na miejscu okazało się, że 30-latka jest w trakcie popełniania innego przestępstwa!

Zostawił portfel na dachu auta. Sześć tysięcy rozsypało się na drodze!

81 000 sztuk papierosów bez akcyzy

Policjanci zastali podejrzaną w mieszkaniu jej babci przy ul. Marzanny na warszawskim Mokotowie. To właśnie starsza kobieta otworzyła drzwi mundurowym. Po wejściu do środka policjanci zorientowali się, że mają do czynienia z nielegalnym procederem - babcia i wnuczka pakowały do foliowych woreczków papierosy bez akcyzy. Wszystkiemu przyglądała się matka podejrzanej. Zabezpieczono ponad 81 000 sztuk papierosów. 30-latka tłumaczyła, że robi to na zlecenie mężczyzn, którego imienia i nazwiska nie zna. Starsza kobieta powiedziała zaś, że pomagała wnuczce, by zarobić na nagrobek męża.

Sprzedawała laptopy po 500 zł

Policja zatrzymała 30-latkę w związku z kradzieżami laptopów, do czego się przyznała. Zeznała, że sprzęt sprzedawała po 500 zł za sztukę przypadkowym osobom. Ponadto w trakcie legitymowania okazało się, że kobieta jest poszukiwana przez otwocki sąd za przestępstwa z przeszłości. Kobieta jest już w areszcie, a za popełnione przestępstwa grozi jej 5 lat więzienia.

Źródło: mokotow.policja.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Udawała studentkę, by kraść laptopy - to nie jedyne przestępstwo 30-latki!