Tymczasowy szpital na Stadionie Narodowym: Są kolejne łóżka dla pacjentów z COVID-19

2020-11-17 19:14

Szpital Narodowy w Warszawie. Do tymczasowej placówki medycznej przekazano kolejne łóżka. Ile jest wolnych miejsc w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym?

Tak powstaje szpital polowy w MCK w Katowicach

Tymczasowy szpital na Stadionie Narodowym: Jest więcej łóżek dla pacjentów z COVID-19

Dwa razy więcej łóżek w tymczasowym szpitalu covidowym na Stadionie Narodowym. Personelowi medycznemu przekazywanych jest kolejnych 250 miejsc dla pacjentów.

- To łącznie będzie funkcjonujących i gotowych do przyjęcia pacjentów 500 łóżek, w tym 60 łóżek respiratorowych - informuje szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk.

Szpital Narodowy tylko dla pacjentów w dobrym stanie

Jak dodaje doradca premiera ds. COVID-19, prof. Andrzej Horban - przyjęta strategia szpitalna przewiduje, że takie placówki tymczasowe nie będą przyjmować zakażonych koronawirusem w najcięższym stanie. Budowa szpitala trwa długo, szkolenie kadry medycznej trwa jeszcze dłużej. Stąd takie placówki są tylko wsparciem i przejmują niektórych pacjentów.

Czytaj także: Tymczasowy szpital na Okęciu. Rusza nabór kadry medycznej. Jak się zgłosić?

- Albo pacjent, który jeszcze nie wymaga bardzo intensywnego leczenia szpitalnego, albo pacjent, który już jest poszpitalny, który już przeszedł krytyczny okres, ale nie może być jeszcze wypisany do domu. Te szpitale będą "backupowe" - podkreśla Horban.

Rządowa strategia szpitalna na czas pandemii przewiduje cztery etapy działania w zależności od skali transmisji wirusa. Aktualnie jesteśmy na etapie trzecim.

Źródło: Tymczasowy szpital na Stadionie Narodowym: Są kolejne łóżka dla pacjentów z COVID-19